Skanska rozpoczyna projekt Dominikański we Wrocławiu

1161
Dominikański Skanska

Dominikański Skanska

Skanska inwestuje 42 mln euro w pierwszą fazę projektu biurowego Dominikański we Wrocławiu.

Skanska Property Poland, deweloper zielonych powierzchni biurowych, związany z Wrocławiem już kilkoma inwestycjami, rozpoczyna prace nad realizacją biurowca, który powstanie w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc we Wrocławiu – tuż przy placu Dominikańskim. Za całość prac projektowych odpowiedzialna jest Skanska SA, ściśle współpracująca z pracownią projektową Medusa Group. Do tej pory Medusa współpracowała z deweloperem m.in. przy projekcie łódzkiego biurowca Green Horizon.
Podobnie jak wszystkie inne inwestycje Skanska, obiekt powstanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i będzie certyfikowany w systemie LEED na jednym z najwyższych poziomów. Dzięki innowacyjnym, energooszczędnym rozwiązaniom chcemy zaoferować wrocławskim firmom najwyższej jakości powierzchnię biurową, która podobnie jak w kompleksie Green Towers zapewni im wysoki komfort pracy oraz przyniesie oszczędności wynikające z niższych opłat eksploatacyjnych – powiedział Marcin Łapiński, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.Wiemy, że zabudowa okolic placu Dominikańskiego to ważna kwestia dla wrocławian, dlatego dołożyliśmy starań, aby nasz budynek pasował do charakteru tego miejsca.
Plac Dominikański to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc we Wrocławiu, a sama działka jest jedną z ostatnich przeznaczonych pod zabudowę w tym rejonie miasta. Zarówno deweloperowi, jak i władzom miejskim zależy na tym, aby nowy obiekt jak najlepiej wpisywał się w istniejącą już tkankę miejską.
– Cieszę się, że Skanska Property Poland podejmuje się kolejnej inwestycji we Wrocławiu. To oznacza, że dobrze czuje się w naszym mieście i wierzy w jego rozwój. Wysoko cenimy sobie kolejne realizacje firmy na pl. Grunwaldzkim, ul. Strzegomskiej i Wyszyńskiego – powiedział Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia. – Wyrażam przekonanie, że planowana inwestycja na pl. Dominikańskim będzie wyzwaniem, które Skanska wykorzysta dla osiągnięcia wizerunkowego i biznesowego sukcesu, a Wrocław wzbogaci się o wyjątkowy obiekt w wyjątkowym miejscu.
Najnowsza inwestycja Skanska Property Poland we Wrocławiu będzie zlokalizowana w rejonie ulic: Piotra Skargi, Kazimierza Wielkiego i Wierzbowej. W budynku planowane są 2 kondygnacje podziemne i do 7 naziemnych. Całkowita powierzchnia najmu wynosić będzie około 35.000 m kw. Centralne położenie, łatwy dostęp do transportu publicznego oraz bliskość obiektów handlowo-usługowych będą niewątpliwym atutem dla najemców powierzchni biurowej, którzy zdecydują się ulokować swoje biura w centrum miasta.
Zakończenie pierwszego etapu przewidywane jest na drugi kwartał 2015 roku.
Do tej pory Skanska Property Poland wybudowała we Wrocławiu biurowiec Grunwaldzki Center, przy rondzie Reagana, a w marcu 2012 r. oddano do użytku I fazę kompleksu Green Towers przy ulicy Strzegomskiej. Do budynku wprowadzali się już pierwsi najemcy: firmy Ernst & Young oraz Grupa Allegro.