Shiraz Trio na finiszu najbardziej kosztownej części budynku A

1007
Shiraz Trio budowa

Shiraz Trio budowa

Budowa warszawskiego osiedla Shiraz Trio przy ulicy Josepha Conrada 3 odnotowuje w październiku dwa wydarzenia istotne zarówno dla inwestora, jak i dla przyszłych nabywców mieszkań.

Wydarzeniami tymi są: zakończenie budowy części podziemnej i płyty poziomu zero budynku A oraz otwarcie biura sprzedaży mieszkań.
Zakończenie ważnego etapu budowy osiedla na Bielanach komentuje Andrzej Zakrocki, kierownik budowy z ramienia generalnego wykonawcy, firmy Mermaid Construction:
– Do końca tego tygodnia ukończymy część podziemną budynku A w stanie surowym wraz z płytą poziomu zero i już w tej chwili ruszają prace przy budowie parteru. Shiraz Trio ma swoją specyfikę wynikającą choćby z ekologiczności osiedla, stąd ciekawostkę może stanowić fakt, że była to najdroższa część budynku A, stanowiąca około ¼ jego kosztów. Składały się na to nie tylko garaże podziemne, ale także dwa zbiorniki na wodę opadową. Pierwszy z nich na wodę do podlewania zieleni, drugi to przeciwpożarowy zbiornik na wodę. Ten etap budowy był dla nas dużą operacją logistyczną, zważywszy, że musieliśmy zachować ciszę nocną. O ile wykop dla części garażowej był robiony na głębokość 3,80 m, o tyle pod zbiorniki wykop musiał mieć prawie siedem metrów. Olbrzymia ilość ziemi, jaka po tym pozostała, była wywożona przez około 3 tysiące kursów wywrotek w ciągu trzech miesięcy, a zatem ponad 30 wywrotek dziennie obsługiwało tę budowę przy pracy na niecałe dwie zmiany. Mamy dużą satysfakcję, iż ten ‒ najdroższy i najtrudniejszy logistycznie ‒ etap budowy zakończyliśmy sprawnie i bez zakłócania spokoju okolicznym mieszkańcom.
W tym miesiącu przy ulicy Josepha Conrada 3 otwarte zostało biuro sprzedaży. Wszyscy zainteresowani nabyciem mieszkania w osiedlu Shiraz Trio mogą oglądać makietę architektoniczną osiedla oraz uzyskać wszechstronną informacją o jego mieszkaniach objętych ustawą deweloperską.
Rozwój budowy osiedla komentuje prezes Grupy Shiraz, Izhak Levy:
Inwestując w Shiraz Trio nader skrupulatnie wybraliśmy jego lokalizację, aby naszym klientom dać maksimum satysfakcji z tego osiedla. Ta część Bielan nie jest przeciętnym miejscem w stolicy i można to udowadniać na bardzo wiele sposobów ‒ począwszy od znakomitej pod każdym względem infrastruktury i otoczenia terenami zielonymi, a wręcz rezerwatami, skończywszy zaś na policyjnych statystykach dla Bielan, które są w grupie najspokojniejszych, najbezpieczniejszych dzielnic Warszawy i pod tym względem lokują się one znacznie lepiej, niż na przykład Żoliborz uznawany przez warszawian za elitarny. Budowa Shiraz Trio przebiega bardzo dobrze i w marcu przyszłego roku budynek A będzie w stanie surowym otwartym.