Ruszyła budowa kolejnego etapu warszawskiego osiedla Ostoja Wilanów

1104
Ostoja Wilanów Fadesa Polnord Polska

Ostoja Wilanów Fadesa Polnord Polska

Fadesa Polnord Polska w swojej stołecznej inwestycji – Ostoja Wilanów – zbuduje 2 eleganckie budynki, w których powstanie 136 mieszkań.

Nowoczesny kompleks willi miejskich i budynków wielorodzinnych, otoczony rozległymi terenami rekreacyjnymi (ok. 45 proc. terenu osiedla), powstaje w warszawskim Wilanowie na obszarze 17 ha między ul. Hlonda i al. Rzeczypospolitej. W Ostoi Wilanów finalnie znajdzie się ponad 2000 mieszkań, a jej mieszkańcy do wyłącznej dyspozycji będą mieć ponad 5 ha atrakcyjnie zagospodarowanych, zielonych terenów wypoczynkowych. Starannie zaprojektowana inwestycja budowana jest etapami.
W rozpoczynanym obecnie etapie 6a powstaną dwa, 4-piętrowe budynki, które zlokalizowane będą w pobliżu centralnej strefy rekreacyjnej kompleksu, przy jeziorku. Zaprojektowano w nich 136 mieszkań. Do lokali usytuowanych na parterze przynależeć będą ogrody, a do mieszkań położonych na piętrach od 1 do 3 – tarasy lub balkony. W nowej ofercie, w budynkach B4 powstaną funkcjonalnie zaaranżowane mieszkania od 2 do 5 pokoi o powierzchni od 40 do 146 mkw. Na ostatnich piętrach znajdą się ekskluzywne apartamenty z rozległymi tarasami. Ceny mieszkań wahają się od 7797 do 7997 zł/mkw., a cena penthousów to 10.000 zł/mkw.
Na poziomie -1 w budynkach będą garaże oraz boksy. Nowością, jaką wprowadziła w swoich projektach firma Fadesa Polnord Polska jest duża ilość komórek lokatorskich i pomieszczeń służących do przechowywania. Na uwagę zasługuje fakt, że znajdować się one będą zarówno na poszczególnych piętrach, jak i w garażu podziemnym. Przewidywany termin zakończenia budowy nowej fazy inwestycji to I kwartał 2016 roku.
Wokół powstających obecnie budynków i na obszarze pomiędzy nimi zaaranżowane zostaną tereny zielone, wpisujące się w ogólną koncepcję osiedla. Projektanci zadbali o to by zespolić charakter kompleksu Ostoja Wilanów z wyjątkową architekturą jego prestiżowego sąsiedztwa – pałacu w Wilanowie i królewskiego kompleksu parkowego. W centralnej części Ostoi Wilanów znajdują się tereny zielone z jeziorkiem o długości 300 m z mostkami i alejkami spacerowymi. Mieszkańcy osiedla mają do dyspozycji prywatny park leśny oraz boisko sportowe oświetlone nocą. Na terenie inwestycji znajduje się również kilka stref przeznaczonych do zabawy dla dzieci w różnym wieku.
Podobnie jak Ostoja Wilanów, także Osiedle Innova i Osiedle Moderno, które FPP realizuje we wrocławskiej dzielnicy Krzyki, wyróżniają się spośród nowych osiedli mieszkaniowych. Bazą ich realizacji jest całościowa koncepcja urbanistyczna służąca wykreowaniu przyjaznej człowiekowi przestrzeni do życia i zapewniająca mieszkańcom maksymalny komfort.
Budowa wielokrotnie nagradzanego za rozwiązania architektoniczne Osiedla Innova (531 mieszkań) dobiega już końca. Wiosną tego roku deweloper rozpoczął realizację Osiedla Moderno, które w naturalny sposób stało się kontynuacją ostatniego etapu poprzedniej inwestycji na obszarze, który FPP rozbudowuje od 2010 roku. Na początku bieżącego roku Fadesa Polnord Polska świętowała sprzedaż 2 tysięcy mieszkań, z których ponad 450 znalazło nabywców we Wrocławiu.