Rusza projekt biurowy w Łodzi

1317
Echo biurowiec Łódź

Echo biurowiec Łódź

Spółka Echo Investment rozpoczęła przygotowania do wznowienia realizacji projektu biurowego przy al. Piłsudskiego 86 w Łodzi.

Trwają prace przygotowawcze na placu budowy zespołu biurowego realizowanego przez Echo Investment przy al. Piłsudskiego 86 w Łodzi. Organizowane jest zaplecze budowy, pojawiły się już pierwsze urządzenia, m.in. dźwig. Projekt, który pierwotnie nosił nazwę Aurus, został przeprojektowany i wkrótce zostanie oficjalnie zaprezentowany w nowej formule i pod nową nazwą. Koncepcja zespołu biurowego została przygotowana przez architektów z Pracowni Architektury, Urbanistyki i Wnętrz B’ART.
Projekt powstaje przy al. Piłsudskiego – głównej arterii miasta, nazywanej często „łódzką trasą W-Z”, łączącej śródmieście z dwiema największymi dzielnicami Widzewem i Retkinią. To właśnie tam znajdują się liczne biurowce oraz inne ważne i znane obiekty m.in.: Centrum Biznesu, Centrum Rozrywki Silver Screen i Hotele Novotel i IBIS (zrealizowane przez Echo Investment), czy Galeria Łódzka. Jednym z atutów lokalizacji inwestycji jest także bliskość Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta.