Rozbudowa fabryki Bridgestone w Stargardzie

1127
Bridgestone w Stargardzie Szczecińskim , źródło: mmstargard.pl

Bridgestone w Stargardzie Szczecińskim , źródło: mmstargard.pl

BRIDGESTONE Stargard Szczeciński ogłosił przetarg na generalnego wykonawcę rozbudowy zakładu produkcyjnego przy ul. Most Kamienny.

Firma Bridgestone obecna jest w Stargardzie Szczecińskim od 2009 roku. W najbliższym czasie zakład produkujący opony do samochodów ciężarowych zostanie rozbudowany. To dobra wiadomość dla mieszkańców okolic Stargardu, gdyż świadczyć może o poprawie kondycji finansowej jednego z największych pracodawców w mieście (w ubiegłym roku japoński koncern zredukował zatrudnienie o 150 pracowników tłumacząc się kryzysem gospodarczym).

Ostatniego dnia lutego Bridgestone zamieścił na swojej stronie internetowej informację o ogłoszeniu przetargu na wybór generalnego wykonawcy dla inwestycji polegającej na wybudowaniu kolejnych 35 tys. mkw powierzchni produkcyjnej. Oferty można składać do 29 marca. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w II połowie kwietnia. W wymaganiach przetargu podano informację, że prace związane z rozbudową generalny wykonawce wykonać będzie musiał w przeciągu roku.

źródło: bridgestone.pl, mmstargard.pl, PREM