RD bud nadaje szyku wrocławskiemu Nadodrzu

1074
Kurkowa Wrocław

Kurkowa Wrocław

Moda na budowę efektownych i nowoczesnych apartamentowców w centrum miasta dotarła również do Polski. Atrakcyjnie usytuowane obiekty mieszkalne ujmują zarówno niebanalną architekturą, jak i bliskością infrastruktury miejskiej. Takie jak Kurkowa 14 we Wrocławiu.

Coraz częściej alternatywą dla domu jest więc studio z antresolą i okazałym tarasem z widokiem na okoliczny park lub rzekę. Szansę na rozkoszowanie się taką wygodą jeszcze przed końcem 2014 roku będą mieli mieszkańcy Wrocławia. Inwestycja Kurkowa 14 realizowana obecnie przez należące do francuskiej Grupy Rabot Dutilleul firmy RD bud oraz Nacarat zachwycać będzie zarówno precyzją wykonania, funkcjonalnością, jak i stylistyką urozmaicającą śródmiejską architekturę stolicy Dolnego Śląska.

Współpraca buduje

Budowa wrocławskiej inwestycji przy ul. Kurkowej 14 to projekt angażujący kilka uznanych w branży firm budowlanych. Autorem emanującej nowoczesnym szykiem koncepcji architektonicznej jest Maćków Pracownia Projektowa. Nad realizacją inwestycji czuwa natomiast główny inwestor, firma Nacarat, która powstała w 2009 roku z połączenia trzech przedsiębiorstw z Grupy Rabot Dutilleul: Palm Promotion, Bâti Conseil oraz Sedaf. Budowa kompleksu mieszkaniowego na wrocławskim Nadodrzu zainicjowała działalność tej firmy na polskim rynku.
Do realizacji tego wyjątkowego projektu, w charakterze generalnego wykonawcy, zaproszono spółkę RD bud. W portfolio firmy znaleźć można przykłady realizacji centrów handlowych, hoteli, obiektów biurowych, logistycznych i przemysłowych, a także salonów sprzedaży, stacji serwisowych oraz obiektów poddanych renowacji. Generalny wykonawca posiada doświadczenie również w budowie obiektów mieszkaniowych. Po sukcesie, jakim była realizacja ekskluzywnego apartamentowca Rezydencja Eliza w Warszawie, RD bud chętnie rozpoczął pracę, tym razem nad budową inwestycji we Wrocławiu. Sumienna realizacja, przy wsparciu fachowców z RD bud pozwala mieć nadzieję, że zakończenie wszelkich prac i oddanie budynku do użytku będzie możliwe już w sierpniu 2014 roku. Kurkowa 14 będzie nie tylko projektem efektownym pod względem konstrukcji i zastosowanych materiałów oraz technologii, ale i estetycznym dopełnieniem miejskiego krajobrazu.

Oaza stylu w sercu miasta

Ekskluzywny apartamentowiec Kurkowa 14 zlokalizowany jest u zbiegu ulic Dubois i Pomorskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie nabrzeża Odry, tuż przy Mostach Mieszczańskich. Inwestycja położona jest także nieopodal zabytkowej, niezwykle urokliwej części Starego Miasta. Nowoczesna konstrukcja budynku z pewnością wpisze się w krajobraz śródmieścia Wrocławia, eksponując jego bardziej nowoczesne oblicze.
W planach projektowych przewidziano osiem kondygnacji mieszkalnych, na których powstanie 210 mieszkań o powierzchni od 27 do 78 mkw. Na poszczególnych piętrach znajdą się zarówno kawalerki, mieszkania dwu – i trzypokojowe oraz okazałe studia z antresolą. Każdy lokal mieszkalny wyposażony będzie ponadto w przestronny balkon. Właściciele największych apartamentów mieszczących się na ostatnich kondygnacjach budynku będą mogli cieszyć się widokiem na Odrę, korzystając z uroków wielkopowierzchniowych tarasów. W ramach inwestycji zaplanowano też miejsca parkingowe i lokale usługowe.
Dopełnieniem kompleksu Kurkowa 14 będzie prestiżowy biurowiec o powierzchni około 7 tys. mkw.
Najnowsza realizacja obu spółek Grupy Rabot Dutilleul odkryje nowe oblicze architektury śródmieścia Wrocławia. Oddalona zaledwie kilkaset metrów od centrum miasta Kurkowa 14 zapewni bezproblemowy dostęp do okolicznej infrastruktury, a jednocześnie pozwoli cieszyć się spokojem i pięknym widokiem. Ciekawy projekt, w połączeniu z dbałością inwestora oraz generalnego wykonawcy o zachowanie najwyższych standardów zarówno technicznych, jak i estetycznych, z pewnością na trwałe nada szyku wrocławskiemu Nadodrzu.