Qatar Airways w Promenadach Wrocławskich

1127
QATAR EPSILON2

QATAR EPSILON2

13 marca 2013, w obecności prezydenta Wrocławia oraz ambasadora Kataru i ambasadora Polski w Katarze, oficjalnie rozpoczął działalność zlokalizowany w biurowcu Epsilon w Promenadach Wrocławskich oddział uznanych na świecie linii lotniczych Qatar Airways.

 

Cieszy fakt, że na lokalizację tego biura wybrano właśnie Wrocław. Konkurowaliśmy z innymi miastami w Europie, by w ostatecznej batalii pokonać szkocki Edynburg – powiedział prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. – Mam także nadzieję, że Wrocław nie będzie jedynie siedzibą biura, ale pójdą za tym także decyzje o uruchomieniu połączeń do i z naszego miasta.
Qatar Airways to firma o zasięgu globalnym, która zdecydowała się na otwarcie swojej siedziby we Wrocławiu. Zatrudni tu do czerwca br. około 100 pracowników na różne stanowiska. Część kadry została już zrekrutowana.
Przewoźnik dołączył tym samym do szerokiego grona międzynarodowych koncernów, które zainwestowały w stolicy Dolnego Śląska.
Wybierając miejsce na siedzibę europejskiego Centrum Obsługi Klienta postawiliśmy na Wrocław, ponieważ jest to miasto z dostępem do najlepszej kadry, swobodnie porozumiewającej się w językach obcych, rozumiejącej międzynarodowe relacje, a to główne czynniki, które wpłynęły na naszą decyzję – argumentował Thomas Bartsch, vice president Customer Contact Centres w Qatar Airways. Inwestor sam zadecydował, w którym biurowcu we Wrocławiu otworzy swoje biuro obsługi. Poszukiwano miejsca z możliwością ekspansji, ponieważ docelowo z tutejszego Centrum obsługiwane będą kluczowe rynki, tj. Wielka Brytania, Francja, Niemcy oraz – co zrozumiałe – Polska, a w niedalekiej przyszłości także Hiszpania, Włochy, Szwajcaria czy Belgia.
Pozyskiwanie kolejnych inwestorów to szansa na rozwój dla całego miasta. Dzięki takim zabiegom wciąż powstają nowe miejsca pracy. Ogólnoświatowa tendencja zwrotu ku rozwijaniu wartości intelektualnych, a nie skupianiu się na powiększaniu kapitału produkcyjnego powoduje, że nowoczesne biurowce coraz częściej nazywa się „fabrykami XXI wieku”. Dają bowiem zatrudnienie wielu specjalistom z różnych dziedzin i wielkością porównywane są do średnich zakładów produkcyjnych.
We Wrocławiu widać kolejne powstające biurowce, m.in. dlatego, że jako ośrodek miejski i akademicki, z dużą ilością wykształconych absolwentów, mamy wiele do zaoferowania inwestorom – podkreśla Edward Laufer, prezes Vantage Development S.A., inwestora biurowca Promenady Epsilon. – Infrastruktura podąża za inwestycjami, powstają pierwsze kwartały zabudowy w całości poświęcone biznesowi, na obszarze nowobudowanej inwestycji Promenady Wrocławskie przeznaczyliśmy na ten cel 90.000 m kw. powierzchni.