PTB Nickel wybuduje biurowiec i sortownię firmy Amigo

1003
AMIGO biurowiec i sortownia

AMIGO biurowiec i sortownia

Firma budowlana PTB Nickel została generalnym wykonawcą nowej inwestycji Amigo, producenta i eksportera jaj konsumpcyjnych, w Zielnikach k. Środy Wielkopolskiej.

 

Spółka wygrała dwa kolejne przetargi – na zaprojektowanie oraz na wybudowanie zakładu produkcyjnego wraz z budynkiem socjalno-biurowym o łącznej powierzchni ponad 5000 m kw. W ciągu 7 miesięcy w Zielnikach k. Środy Wielkopolskiej powstanie nowoczesna sortownia jaj o zdolności produkcyjnej ok. 7 mln sztuk tygodniowo.
Do końca listopada br. PTB Nickel zrealizuje pod Poznaniem kolejną inwestycję dla polskiej branży spożywczej. Na zlecenie wielkopolskiego producenta jaj, firmy Amigo, wybuduje halę produkcyjną wraz z reprezentacyjnym budynkiem biurowym o łącznej powierzchni ponad 5000 m kw. Spółka wygrała nie tylko przetarg na wykonanie obiektu, ale także rozstrzygnięty pod koniec stycznia br. konkurs na projekt budowlany. Budowa zakładu Amigo, w którym będą sortowane, klasyfikowane i pakowane jaja z własnej produkcji oraz od dostawców zewnętrznych, rozpocznie się w drugiej połowie kwietnia br.
Firma Amigo już od ponad 10 lat jest uznanym w kraju i za granicą producentem jaj konsumpcyjnych. Dostarcza swoje produkty m.in. do takich sieci handlowych jak Biedronka, czy Intermarche oraz do odbiorców hurtowych i zakładów przetwórstwa w Polsce, Europie, a także na innych kontynentach. Cieszymy się, że powierzyła nam nie tylko stworzenie projektu budowlanego, ale także generalne wykonawstwo swojej najnowszej inwestycji – mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel.Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do szybkiej i sprawnej realizacji obiektów tego typu. W ostatnich latach z sukcesem zbudowaliśmy od podstaw bądź zmodernizowaliśmy fabryki tak znanych na rynku firm spożywczych jak: Hochland, Kraft Foods czy Baxters. Sortownię i biurowiec dla Amigo postawimy w bardzo krótkim czasie – w ciągu zaledwie 7 miesięcy.
Projekt, przygotowany przez dział projektowy PTB Nickel, przewiduje wybudowanie w Zielnikach dwóch różniących się funkcjami, połączonych ze sobą budynków. W pierwszym z nich – nowoczesnej hali produkcyjnej – zaprojektowano 4 pomieszczenia główne: magazyn przyjęcia towaru, sortownię jaj, magazyn opakowań oraz magazyn wydania towarów, jak również zaplecze z pomieszczeniami do obsługi sortowni. Obiekt zostanie wyposażony także w dodatkową murowaną wiatę, 6 doków zewnętrznych wraz z fartuchami uszczelniającymi oraz 3 wejścia – główne przez drzwi w elewacji frontowej oraz dwa od strony doków. Z zakładu produkcyjnego będzie można przejść bezpośrednio do drugiej części inwestycji – reprezentacyjnego, dwukondygnacyjnego segmentu biurowego. Na parterze biurowca zaprojektowano hol główny z recepcją, strefę socjalną z szatnią i węzłami sanitarnymi dla pracowników hali oraz część techniczną z kotłownią, pomieszczeniem wodomierzy i hydrofornią. Na piętrze budynku znajdą się natomiast pomieszczenia biurowe z salami konferencyjnymi oraz pomieszczenia socjalne. Łączna powierzchnia planowanej zabudowy wynosi blisko 5394 m kw., natomiast wszystkich nowych dróg i placów 5435 m kw.
– Projektując inwestycję Amigo nasz zespół stanął przed dodatkowym wyzwaniem. Teren, na którym prowadzona będzie budowa, podlega ochronie konserwatorskiej i jest wpisany do rejestru zabytków województwa wielkopolskiego. Przygotowana przez nas koncepcja architektoniczna musiała więc spełniać surowe wymogi miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz zostać zatwierdzona przez wojewódzkiego konserwatora zabytków – wyjaśnia Krzysztof Zakrzewski, dyrektor ds. projektowania PTB Nickel.
Tworząc projekt biurowca architekci spółki postawili na prostą, nowoczesną formę oraz wysokiej jakości materiały wykończeniowe. Budynek ma kształt prostopadłościanu z dużymi, aluminiowymi przeszkleniami, krytego dwuspadowym dachem. Elewacje zewnętrzne zostaną wykonane w większości z cegły klinkierowej. Elewacja wejściowa, pokryta szkłem i jasnoszarą płytą włókno-cementową, będzie otoczona ramą powielającą kształt dachu i ścian biurowca. Natomiast widoczna z drogi wjazdowej, długa elewacja południowa zostanie optycznie przedzielona wystającą ramą w jasnoszarej okładzinie włókno-cementowej, okalającą wewnętrzną klatkę schodową.