PTB Nickel wybuduje biurowiec dla sieci Piotr i Paweł w Poznaniu

1162
Piotr i Paweł biurowiec

Piotr i Paweł biurowiec

W czerwcu br. firma budowlana PTB Nickel rozpoczęła realizację inwestycji dla sieci supermarketów Piotr i Paweł. Do końca września 2016 r. na zlecenie inwestora spółka wybuduje w Poznaniu nowoczesny biurowiec.

Projekt nowego budynku o powierzchni całkowitej ponad 4 tys. m kw. przygotowało poznańskie biuro architektoniczne Dementi.
Firma PTB Nickel, specjalizująca się m.in. w realizacji nowoczesnych obiektów biurowych, usługowych i magazynowych, po raz kolejny została generalnym wykonawcą inwestycji sieci sklepów Piotr i Paweł. Na poznańskich Podolanach spółka wybuduje nowy biurowiec o powierzchni użytkowej blisko 2,5 tys. m kw.
W zlokalizowanym przy ul. Druskiennickiej 12 czterokondygnacyjnym budynku poza przestrzeniami biurowymi powstanie recepcja, pomieszczenia techniczne, pomieszczenia pomocnicze, w tym m.in. aneksy kuchenne, sanitariaty i garderoby, a na drugim piętrze sale konferencyjne. Bryłę obiektu stanowi prostopadłościan o regularnych proporcjach i pionowych podziałach na elewacji, które zaprojektowano jako wypukłe pilastry z paneli aluminiowych w kolorze kremowym.
Na działce o powierzchni ponad 6,6 tys. m kw. poza budynkiem biurowo-usługowym PTB Nickel wybuduje także całą infrastrukturę techniczną: drogi dojazdowe, chodniki, ponad 100 naziemnych miejsc postojowych, stację transformatorową, wewnętrzne sieci sanitarne, elektryczne i teletechniczne. Projekt nowego biurowca przygotowało poznańskie biuro architektoniczne Dementi.
Piotr i Paweł to jedna z najszybciej rozwijających się polskich sieci supermarketów. W 119 sklepach w 60 miastach w całym kraju oferuje obecnie asortyment sięgający 15.000 pozycji. Obroty sieci za rok finansowy 2014 wyniosły ponad 2 mld zł. Bardzo się cieszymy, iż możemy współpracować z tak uznaną na rynku marką. Nowy biurowiec firmy, kolejny etap jej prężnego rozwoju, oddamy zgodnie z umową z inwestorem do końca III kwartału przyszłego roku – mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel.W ostatnich latach z sukcesem zrealizowaliśmy szereg podobnych inwestycji, w tym m.in. nową siedzibę firmy Matex, poznański Inkubator Biznes i Nauka, czy biurowce parków technologicznych YouNick, Eureka i Inea Park. Jesienią tego roku oddamy kolejny obiekt tego typu, budowany na zlecenie producenta i eksportera jaj, firmy Amigo.