Prologis wybudował 30.000 m kw. dla Pepco

1113
Pepco Prologis Park Rawa Mazowiecka 1

Pepco Prologis Park Rawa Mazowiecka 1

Prologis poinformował o ukończeniu rozbudowy budynku magazynowego w Rawie Mazowieckiej o dodatkowe 30.000 metrów kwadratowych dla Pepco, czołowego sprzedawcy odzieży i artykułów gospodarstwa domowego.

Prace zakończono 3 tygodnie przed wyznaczonym terminem realizacji inwestycji. Po oddaniu do użytku obiekt będzie pełnił funkcję centrum dystrybucyjnego firmy w regionie Europy Środkowej.
Do sprawnej dystrybucji na pięć krajów w Europie Środkowo-Wschodniej potrzebowaliśmy odpowiednio dopasowanej i zlokalizowanej powierzchni magazynowej. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozbudowę istniejącego budynku dystrybucyjnego o powierzchni 20.000 metrów kwadratowych o kolejne 30.000 metrów kwadratowych – powiedział Matthew Lythgoe, członek zarządu Pepco w Polsce.
Przy realizacji tej inwestycji Prologis był odpowiedzialny za trzy kluczowe etapy prac: wykonanie zindywidualizowanego projektu, nadzór nad pracami projektowymi oraz przetarg obejmujący budowę i przekazanie budynku wraz z pozwoleniem na użytkowanie.
Obiekt wybudowany dla Pepco to już druga, po magazynie firmy Globus w Prologis Park Prague-Jirny, inwestycja Prologis oddana w tym roku. To kontynuacja naszej strategii rozwijania się na rynkach o niewystarczającej podaży, w ramach której w 2015 roku oddaliśmy do użytku dziewięć obiektów magazynowych o łącznej powierzchni 197.000 metrów kwadratowych, w tym cztery budynki, których budowa rozpoczęła się i zakończyła w tym samym roku – powiedział Paweł Sapek, senior vice president i country manager Prologis na Polskę.
Magazyn Pepco w Rawie Mazowieckiej znajduje się w odległości 50 kilometrów od Łodzi i 70 kilometrów od Warszawy, na skrzyżowaniu drogi krajowej DK8/E67 łączącej Czechy, Polskę i Litwę oraz drogi krajowej DK72 z Rawy Mazowieckiej do Łodzi.
Działając aktywnie w czterech krajach w CEE z portfolio 4,3 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 grudnia 2015 r.).