„Projektuj i buduj” ‒ Totalbud wygrywa przetarg na Mokotowie

1045
Pory 08

Pory 08

Warszawska firma Totalbud wygrała przetarg na zaprojektowanie i zbudowanie budynku mieszkalnego przy ulicy Pory na warszawskim Dolnym Mokotowie. Inwestorem jest TBS Warszawa Południe. Przetarg odbywał się w formule „projektuj i buduj”.

Siedmiokondygnacyjny budynek z reprezentacyjną fasadą od strony Al. Gen. Władysława Sikorskiego jako podwykonawca Totalbudu zaprojektowała Pracownia Projektowa Men-Pro. Stanie on na działce o powierzchni 1535 m kw. Dom będzie mieścił 44 mieszkania głównie jedno- i dwupokojowe o powierzchniach od 33 do 45 m kw. Wyjątkiem będzie piętro piąte, gdzie znajdą się dwa duże mieszkania o powierzchni 120 m kw.
Jedną kondygnację podziemną zajmie garaż o powierzchni 1171 m kw. Znajdzie się w nim 45 miejsc parkingowych, z których część na podnoszonych hydraulicznie platformach samochodowych. Płyta fundamentowa, całe podziemie i parking będą wykonane w technologii białej wanny. W południowym narożniku działki wśród zieleni zlokalizowany będzie teren rekreacyjny. Od strony Al. Gen. Władysława Sikorskiego zaprojektowano zieleń na elewacji. Wartość kontraktu z generalnym wykonawcą wynosi ok. 9,7 mln zł.
Z zainteresowaniem obserwuję rozwój na rynku przetargów deweloperskich formuły »projektuj i buduj«. Firmie budowlanej daje ona tę satysfakcję, iż jako generalny wykonawca może zrealizować swoje pomysły architektoniczne. W przypadku budynku przy ulicy Pory jesteśmy odpowiedzialni za jego zaprojektowanie, wybudowanie i oddanie do użytku. Cieszę się, że warszawianie otrzymają od nas nowoczesny i estetyczny budynek położony w pięknej części Mokotowa tuż przy terenach zielonych, ale także w dobrym punkcie komunikacyjnym, handlowo-usługowym i rekreacyjnym, bowiem tuż przy Warszawskim Ośrodku Sportu i Rekreacji Stegny ‒ komentuje Mariusz Pałka, prezes Totalbudu.
Totalbud specjalizuje się w kompleksowej budowie obiektów „pod klucz”. Oprócz tego firma wykonuje konstrukcje żelbetowe, roboty ziemne, posadzkarskie i elewacje. 7 listopada 2013 r. Totalbud obchodził 10-lecie istnienia.