Prezeska Diamond Properties najbardziej wpływową Dolnoślązaczką

1728
Warto ratować stare kamienice marta-lempart

Warto ratować stare kamienice marta-lempart

Marcie Lempart, prezesce spółki Diamond Properties – dewelopera XIX-wiecznej, odrestaurowanej kamienicy przy Prusa 38 we Wrocławiu – przyznano tytuł najbardziej wpływowej kobiety Dolnego Śląska w plebiscycie Gazety Wrocławskiej.

 

Jak się okazuje, podejmowanie trudnych i niestandardowych wyzwań owocuje nie tylko sukcesem w postaci udanej inwestycji, ale również poparciem społecznym dla samej inicjatywy oraz osoby kierującej remontem kamienicy – kamienicy, która pierwotnie miała zostać zburzona. Widać, że warto, można i trzeba prowadzić biznes w sposób społecznie odpowiedzialny, uwzględniający całe otoczenie przedsiębiorstwa – w tym historię i kulturę pięknego, Starego Miasta, w którym realizuje się przedsięwzięcia deweloperskie – czytamy na stronie Diamond Properties.
Oznacza to także, że można z sukcesem łączyć prowadzenie biznesu z pasją społeczną. Prezeska Diamond Properties jeden dzień w każdym tygodniu poświęca pracy w organizacjach pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami i w zespołach eksperckich zajmujących się tym obszarem polityki społecznej.

Warto ratować stare kamienice Koniec remontu planowany jest na marzec 2013 r
Tymczasem 9 marca świętowano zakończenie remontu w odrestaurowanej kamienicy przy Prusa 38. Od godz. 10 do 15 odwiedziło ją ponad 200 osób. Osoby zainteresowane mieszkaniami przy Prusa 38 miały okazję obejrzeć lokale mieszkalne i biurowe oraz podziwiać wnętrza kamienicy. Klienci z przyjemnością sprawdzili finalny efekt prac dewelopera, a w zakupionych mieszkaniach planowali szczegóły urządzenia swoich lokali. Konsultowali się przy tym z architektką wnętrz – Moniką Tomczak z biura projektowego PiRI, której firma zawdzięcza klasycystyczną aranżację klatki schodowej i holu przy Prusa 38. Wśród gości nie zabrakło także miłośników starych wrocławskich kamienic oraz sąsiadów zainteresowanych finalnym efektem remontu.
Przybyłych częstowano szampanem, a zwiedzaniu kamienicy towarzyszyły na żywo dźwięki nowego projektu muzycznego ,,Pop it up” w wykonaniu muzyków jazzowych Ireny Kijewskiej, Szymona Makohina i Krzysztofa Łochowicza.
Wieczorem deweloper spotkał się z klientami ponownie, w gościnnych progach Opery Wrocławskiej, na spektaklu „Parsifal” otwierającym Dni Verdiego i Wagnera – festiwal, którego firma jest sponsorem. Podczas przerw goście mieli szansę poznać się nawzajem na minibankiecie w Saloniku Cesarskim Opery.
Do sprzedaży w kamienicy przy Prusa 38 we Wrocławiu zostało jeszcze tylko kilka mieszkań.