Ponad 25 mln euro kredytu na realizację West Gate

1121
West Gate 3

West Gate 3

Spółka Echo Investment zawarła z BNP Paribas Bank Polska SA umowę kredytową o wartości przeszło 25 mln euro. Uzyskane środki – 25 mln euro kredytu inwestycyjnego, 19 mln euro kredytu budowlanego i 4 mln zł VAT – zostaną przeznaczone na realizację biurowca West Gate we Wrocławiu.

Wrocławski West Gate zlokalizowany we Wrocławiu to drugi projekt biurowy Echo Investment, który w ciągu ostatniego roku sfinansował bank BNP Paribas Bank Polska SA. Pierwszym był realizowany nadal katowicki A4 Business Park. Świadczy to o bardzo dobrym postrzeganiu naszej spółki i jakości projektów przez nią realizowanych oraz doborze najemców w naszych inwestycjach. Sam proces uzgodnienia parametrów finansowania i dokumentacji kredytowej przebiegł bardzo sprawnie. Liczę, że BNP Paribas dołączyło na stałe do grupy instytucji finansujących projekty Echo Investment – mówi Grzegorz Iwański, dyrektor Działu Finansowania Echo Investment.
Przy transakcji i procesie uruchomienia, strony transakcji współpracują z kancelarią prawną Clifford Chance, DTZ oraz Tebodin Poland.
West Gate to nowoczesny budynek klasy A oferujący 16.200 mkw. powierzchni biurowej. Inwestycja zlokalizowana jest przy Lotniczej na skrzyżowaniu z ul. Na Ostatnim Groszu i Legnicką, co gwarantuje doskonałą ekspozycję budynku.
Inwestycja jest wynajęta w 100 proc. Proces komercjalizacji zamknęły umowy (łącznie 500 mkw.) z Aviva i firmą z branży doradztwa finansowego, działającą pod szyldem Expandera. Głównym najemcą powierzchni biurowej w West Gate jest firma Nokia Networks (14.000 mkw.). W budynku znajdzie się również nowa siedziba firmy Deichmann Obuwie (1.200 mkw.), centrum medyczne Enel-Med. (300 mkw.) i kantyna prowadzona przez firmę K&D Foods (320 mkw.).
Autorem projektu architektonicznego West Gate jest pracownia Arcad z Kielc. Budynek składa się z sześciu kondygnacji nadziemnych (biura) i dwóch podziemnych (parking). Zaprojektowany jest w formie zwartej bryły w kształcie litery „L”. Na elewacji dominują duże przeszklone powierzchnie, dzięki którym biura są optymalnie doświetlone. Biurowiec wyposażony będzie w system kontroli dostępu, szybkie i ciche windy, energooszczędną klimatyzację i wentylację, system kontroli wilgotności powietrza, podwieszane sufity i podnoszone podłogi, przyjazny środowiskowo system oświetlenia. Zaprojektowano także stojaki rowerowe, szatnie i prysznice dla rowerzystów. Użytkownicy West Gate będą mieli do dyspozycji kantynę i miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu.
Inwestycja zostanie oddana do użytkowania w kwietniu br.