Pierwsze polskie centrum logistyczne Amazon już gotowe

1393
Amazon Sady gotowy

Amazon Sady gotowy

Globalny lider sprzedaży internetowej ukończył swoją pierwszą inwestycję w Polsce – magazyny w podpoznańskich Sadach w gminie Tarnowo Podgórne.

Ukończono budowę centrum logistycznego amerykańskiego giganta e-commerce – firmy Amazon w Sadach, w gminie Tarnowo Podgórne, pod Poznaniem. Z Wielkopolski będzie prowadzona dystrybucja towarów zamawianych drogą elektroniczną przez klientów z krajów Europy Zachodniej.
Inwestycja firmy Amazon w Sadach jest wyjątkowa pod wieloma względami. Powierzchnia hali przekracza 100.000 mkw. z czego ponad 91.000 przypada na część magazynową, a kolejne prawie 9.000 mkw. na biura i część socjalną. Inwestycję cechuje strategiczna lokalizacja i bardzo dobry dostęp do infrastruktury transportowej, w tym do europejskiej sieci nowoczesnych dróg – zaledwie 2,5 kilometra od drogi ekspresowej S11 i 16 km od autostrady A2. Deweloperem obiektu jest Panattoni Europe.
Obiekt w podpoznańskich Sadach to jedna z trzech tego typu inwestycji Amazon w Polsce. Pozostałe centra dystrybucyjne będą zlokalizowane w Bielanach Wrocławskich.
Tomasz Olszewski, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo–Przemysłowych w Europie Środkowo–Wschodniej, JLL, komentuje:
Inwestycje firmy Amazon wpływają nie tylko na rynki pracy w województwach wielkopolskim i dolnośląskim. Plany amerykańskiego giganta e-commerce definiują obraz rynku powierzchni magazynowo–przemysłowych w całej Polsce już od zeszłego roku. Umowy, które firma podpisała, dotyczą rekordowych powierzchni i przyczynią się do znaczącego wzrostu podaży powierzchni magazynowych na rynkach Wrocławia i Poznania. Co więcej, inwestycja Amazon przykuwa uwagę zagranicznych firm, które już dziś postrzegają nasz kraj jako atrakcyjną alternatywę dla prowadzenia operacji logistycznych. Ponadto Amazon ma szansę przyciągnąć poddostawców, czyli operatorów logistycznych świadczących usługi na jego rzecz.