Pierwsi mieszkańcy na Osiedlu Botaniczna w Poznaniu

1136
Botaniczna - wizualizacja z gory

Botaniczna - wizualizacja z gory

Zgodnie z planem zakładanym przez Nickel Develpment rozpoczęły się odbiory mieszkań przez klientów na Osiedlu Botaniczna w Poznaniu. Budowa pierwszego etapu osiedla, zakończona terminowo z końcem ubiegłego roku jest przykładem dobrego planowania – opartego o solidne przygotowanie już na etapie koncepcji.

Z własnymi kluczami

Odbiór mieszkania trwa zwykle ok. 1,5 godziny i polega na sprawdzeniu standardu mieszkania z deklarowanym w dokumentach przez dewelopera. W przypadku wychwycenia ewentualnych usterek, spisywany jest odpowiedni protokół i zostają one przekazane deweloperowi do usunięcia.
Równocześnie trwają odbiory części wspólnych. W momencie, kiedy wszystkie zostaną odebrane przez administratora, rozpocznie się drugi etap odbiorów czyli wydawanie mieszkań w posiadanie. Będzie on obejmował spisanie stanu liczników oraz ostateczne przekazanie mieszkańcom kluczy, kodów domofonowych, pilotów oraz instrukcji i gwarancji. Będą oni mogli rozpocząć wykańczanie i urządzanie swoich mieszkań.

Rekordowe osiedle

Budowa pierwszego etapu flagowej inwestycji Nickel Development trwała niecałe 22 miesiące. Jak do tej pory jest to największy projekt inwestycyjny poznańskiej firmy rodzinnej. Zainteresowanie klientów tą inwestycją pokazało, że wizja dewelopera okazała się trafna. Mieszkania w tej lokalizacji sprzedawały się w rekordowym tempie nawet dwunastu lokali na miesiąc, rzadko odnotowywanym w ponad 17-letniej historii firmy. W pierwszym etapie osiedla wybudowano 175 mieszkań oraz 8 lokali usługowych. Setną umowę z klientami podpisano niedługo po rocznicy rozpoczęcia sprzedaży.
Gdy przyjrzymy się bliżej samemu projektowi oraz okolicznościom, w jakich był realizowany, szybko przekonamy się, że ogromna popularność tego projektu wśród osób poszukujących mieszkania jest absolutnie uzasadniona. Doskonała lokalizacja pozwala łączyć tempo miejskiego stylu życia z aktywnym wypoczynkiem dzięki bliskości zieleni i terenów rekreacyjnych. Z jednej strony osiedle jest w sąsiedztwie węzła transportu publicznego oraz ważnych ulic, będących częścią tzw. ramy komunikacyjnej miasta, a z drugiej – blisko Jeziora Rusałka, otoczonego lasem z trasami biegowymi i spacerowymi.
Swoje znaczenie ma także niecodzienna forma osiedla. To pierwszy tak wyrazisty budynek, który widzą wjeżdżający samochodami do miasta od jego zachodniej strony. Ma on szansę stać się kolejnym znakiem rozpoznawczym Poznania, takim jak targowa Iglica, czy budynek Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego. To zasługa studia architektonicznego Insomia, gdzie powstał projekt Osiedla Botaniczna.
Od samego początku projekt Osiedla Botaniczna był dla nas przyjemnym wyzwaniem i jesteśmy bardzo zadowoleni z końcowego efektu pierwszego etapu – mówi Szymon Januszewski, architekt i współwłaściciel studia Insomia, które prowadzi wspólnie z Piotrem Napierałą. – Rzeczywistość odpowiada wizji, z którą rozpoczęliśmy pracę. Było to możliwe dzięki ścisłej współpracy całego zespołu realizującego projekt – zarówno projektantów, jak i przedstawicieli ze strony dewelopera.

Botaniczna - wizualizacja częśćWygoda – odrobione zadanie domowe

Wartym podkreślenia elementem jest ergonomia całego osiedla, jak i poszczególnych mieszkań.
Przywiązujemy ogromną wagę do aspektu wygody. Staraliśmy się zapewnić ją poprzez proponowanie dopasowanych do współczesnego stylu życia układów mieszkań – mówi Paweł Zadłużny, specjalista ds. sprzedaży w Nickel Development. – Możemy się pochwalić, że zgłoszone do tej pory przebudowy i zmiany układu, możemy policzyć na palcach.
Jak podkreśla deweloper projekt pochłonął ogromną ilość pracy koncepcyjnej zanim w ogóle trafił do biura projektowego. Dział Rozwoju Produktu powołany do życia przez Nickel Development poświęcił setki godzin analizując trendy i zbierając pomysły. Bardzo ważne były inspiracje dobrymi wzorcami rozwiązań urbanistycznych z lat 70. I 80. ubiegłego wieku. Bezpieczne i zielone wnętrze osiedla jest strefą pozbawioną ruchu kołowego. Przecinająca je aleja spacerowa oraz przejście pod budynkiem to przykłady pomysłów zaczerpniętych z myśli urbanistycznej tamtych czasów.
Ogromne znaczenie dla ostatecznego wyglądu osiedla będzie miała zieleń. A znajdzie się jej na osiedlu mnóstwo. Obsadzone bylinami są już wszystkie nasypy okrywające najniższe kondygnacje budynku. Znajdzie się tam równie miejsce na krzewy i drzewa, które już za kilka lat będą pięknie harmonizować z zielenią otaczającą osiedle – z Laskiem Golęcińskim oraz Ogrodem Botanicznym. Obraz dopełnia frontowa elewacja budynku pierwszego etapu, która będzie porośniętą pnączem ścianą zieleni.

Renesans zachodniej części Poznania

Budowa Osiedla Botaniczna wpisuje się w większy obraz rewitalizacji i rozwoju tej części miasta. Z jednej strony moda na miejski charakter Jeżyc zbiegła się z rewitalizacją terenów dookoła jeziora Rusałka. Z drugiej – budowie osiedla towarzyszyła rozbudowa wielkiego parku biurowego na Marcelinie.
Powstawanie nowych miejsc pracy dla kadry menedżerskiej średniego szczebla – szczególnie w sektorze profesjonalnych usług dla biznesu oraz w tzw. centrach usług współdzielonych – właśnie w zachodnim rejonie miasta wpłynęło pozytywnie na zainteresowanie nabywców mieszkaniami na Osiedlu Botaniczna.
To rejon z doskonałym dojazdem do autostrady oraz do międzynarodowego lotniska, co ma ogromne znaczenie dla biznesu.

Szybka przeprowadzka

W pierwszym etapie z dostępnych na początku sprzedaży 175 mieszkań, wolnych pozostało już tylko 21. W tym duże trzypokojowe mieszkania o powierzchniach 71-77 m kw. Jak do tej pory podobne lokale znajdowały swoich nabywców wśród rodzin, które powiększyły się o nowych domowników, a także spośród osób, które postanowiły zamienić dom pod miastem na przestronne mieszkanie w jego granicach.
Nickel Development przygotował na te mieszkania specjalną ofertę. Nabywca może uzyskać nawet 20 tys. zł rabatu, jeśli spełni warunki określone w zasadach promocji. A jest ona związana z miejscami postojowymi w hali garażowej. Do wyboru w ramach tej oferty jest pięć mieszkań.

Szczegóły promocji na stronie internetowej osiedla: www.botaniczna.com Lokale można obejrzeć na miejscu po umówieniu spotkania w biurze sprzedaży dewelopera, które znajduje się w Poznaniu, przy ul. Piątkowskiej 110.
Zakończenie prac i oddanie klientom mieszkań z pierwszego etapu to nie koniec prac nad Osiedlem. Nickel Development lada dzień rozpocznie budowę kolejnego etapu w ramach którego powstaną 223 mieszkania.