Perspektywa dla Eiffage Polska Budownictwo

1262

Firma Eiffage Polska Budownictwo podpisała z Echo Investment umowę na realizację budynków mieszkalnych z II i III etapu Osiedla Perspektywa w Poznaniu. Jest to już trzecia w tym roku umowa z Echo Investment – po wrocławskiej Zebrze i kompleksie mieszkaniowym, powstającym w ramach Browarów Warszawskich.

Osiedle Perspektywa powstaje w Poznaniu przy ul. Sielawy i ul. Rubież (Naramowice, dzielnica Stare Miasto). W drugim etapie zbudowane zostaną 3 budynki mieszkalne: B, C1 i C2, a w trzecim – 2 budynki mieszkalne: D i E. Wszystkie są 5-kondygnacyjne, niepodpiwniczone. Zaplanowano w nich 199 mieszkań; całkowita powierzchnia tej realizacji wyniesie 17.965,6 m2. Zakończenie prac planowane jest na przełom III i IV kwartału 2018 r. Wartość kontraktu wynosi 36 740 000 zł netto.

Osiedle Perspektywa w Poznaniu – II i III etap inwestycji w liczbach:

  Adres inwestycji: Poznań, ul. Sielawy / ul. Rubież

  Liczba budynków: 5

etap II: budynki B, C1 i C2

etap III: budynki D i E

  Liczba kondygnacji: 5 nadziemnych

  Powierzchnia całkowita: 17.965,6 m2

  Powierzchnia użytkowa: 10.212,4 m2

  Liczba mieszkań: 199

 Autor projektu architektonicznego: Litoborski + Marciniak Biuro Architektoniczne Sp. z o.o.

  Generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo

  Wartość realizacji (netto): 36 740 000 zł

  Inwestor: „Duże Naramowice – Projekt Echo 111 Sp. z o.o.” – spółka celowa należąca do Echo Investment

Echo Investment SA jest największym polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zrealizowała już blisko 140 projektów o łącznej powierzchni prawie 1 400 000 mkw. w kilkudziesięciu miastach Polski. Od 2015 roku Echo Investment jest częścią dynamicznie rozwijającej się grupy kapitałowej Griffin Real Estate – Oaktree – PIMCO. Dodatkowe informacje: www.echo.com.pl

Eiffage Polska Budownictwo (EPB) należy do Grupy Eiffage – jednej z największych grup budowlanych i operatorów koncesji w Europie; generalnego wykonawcy POSNANII – największego obiektu handlowego w zachodniej Polsce, zdobywcy certyfikatu Breeam International New Construction. EPB jest generalnym wykonawcą usług budowlanych, wyspecjalizowanym w kompleksowym budownictwie obiektów kubaturowych: biurowych, handlowych, hotelowych, mieszkaniowych, przemysłowych i sportowych. Firma posiada szerokie doświadczenie w budowie wymagających, nowatorskich i trudnych technologicznie obiektów. W ciągu 25 lat działalności w Polsce, EPB zrealizowało ponad 650 inwestycji. Do najważniejszych, nowych realizacji należą: wielofunkcyjny obiekt OVO we Wrocławiu, kompleks hotelowo-apartamentowy w Zakopanem, budynki biurowe Brema w Katowicach i Enterprise Park w Krakowie, obiekt produkcyjny dla Grupy Azoty w Tarnowie oraz konstrukcje młynów węglowych Elektrowni Jaworzno, osiedla mieszkaniowe: „Zajezdnia” i „Botanika” w Poznaniu, „Mennica Residence”, „Żoliborz Artystyczny” i „Studio Mokotów” w Warszawie.

Biuro prasowe Eiffage Polska Budownictwo:

Barbara Czerniawska