Penthouse – przestrzeń na najwyższym poziomie

1237
Moryson Penthouse 3

Moryson Penthouse 3

Nie zawsze był prestiżowym miejscem do zamieszkania – penthouse – ogromna przestrzeń na ostatnim piętrze budynku, dawniej zasiedlana głównie przez najuboższych. Bogaci mieszkańcy, z wyższych klas społecznych, wybierali natomiast dolne kondygnacje.

Wszystko zmieniło się w drugiej połowie XIX wieku, kiedy to w Stanach Zjednoczonych została spopularyzowana winda. Wtedy to, mieszkanie na ostatnim piętrze, z widokiem na panoramę miasta wzbudziło zainteresowanie elit. Dziś kojarzone jest z prestiżem miejsca i luksusem.
Penthouse zlokalizowany na najwyższym piętrze apartamentowca, w centrum miasta charakteryzuje się podwyższonym standardem wykończenia. Otwarta przestrzeń wnętrza daje niemalże nieograniczone możliwości aranżacyjne, pozwalając na dowolność w wydzielaniu stref życia. Najczęściej urządzany w stylu loftowym lub nowoczesnego minimalizmu, jest idealnym tłem dla designerskich mebli i dodatków.
W Polsce ten rodzaj nieruchomości staje się coraz bardziej popularny, będąc złotym środkiem dla tych, którzy szukają przestrzeni porównywalnej z tą, jaką oferuje dom poza miastem a bliskością centrum, charakterystyczną dla mieszkań. I chociaż oferta skierowana jest głównie do zamożnych klientów, chętnych nie brakuje. Penthouse jest bowiem ekskluzywną wizytówką swoich mieszkańców.
W Poznaniu taką wizytówką może stać się oferowany przez Moryson Development apartament na ostatnim piętrze inwestycji Apartamenty Solna. Powierzchnia 190 m kw., do której prowadzi bezpośrednia winda, jest wymarzonym miejscem do zamieszkania. Penthouse wyposażony został dodatkowo w system klimatyzacji gwarantujący odpowiednią temperaturę wewnątrz, nawet w upalne dni. Przeszklone ściany zapewnią piękne widoki i dużo dziennego światła. Eleganckie wykończenie budynku cegłą klinkierową dopełnia całości, tworząc klimat nowojorskich budynków Manhattanu, a otaczająca zieleń pozwala na odpoczynek nawet w centrum miasta.

Autor Moryson Development
www.moryson.pl