Panattoni Europe buduje na własność dla Selgros 10.200 m kw. w Ożarowie

1146
Panattoni Ożarów dla selgros

Panattoni Ożarów dla selgros

Panattoni Europe wystartował z budową obiektu magazynowego dla firmy Selgros. Nowa inwestycja o charakterze build-to-own (BTO) powstaje w Ożarowie i będzie liczyć 10.200 m kw. Przewidywany termin realizacji to trzeci kwartał br.

Panattoni Europe buduje obiekty na własność klientów. Na zamówienie Selgros – sieci hurtowni oferujących pełne zaopatrzenie dla osób prowadzących działalność gospodarczą m. in. w gastronomii, cateringu, hotelarstwie czy handlu detalicznym – powstaje inwestycja o charakterze build-to-own (BTO). Realizowany w Ożarowie obiekt osiągnie łączną powierzchnię 10.200 m kw. Ze względu na charakter działalności spółki Selgros na magazyn przeznaczono 9000 m kw., z 1.500 m kw. mroźni i 800 m kw. chłodni, zaś powierzchnia biurowa zajmie 1.200 m kw. Planowane zakończenie inwestycji przypada na trzeci kwartał br.
Jak komentuje Robert Dobrzycki, partner zarządzający Panattoni Europe realizacje tego typu są dla inwestora zawsze ciekawym wyzwaniem, które potęguje charakter branży klienta, dla którego powstaje inwestycja. W tym przypadku kompleksowo realizowany jest obiekt magazynowy dedykowany produktom szybko zbywalnym, co wymaga szczególnych rozwiązań. W rzeczywistości powstanie zaawansowane centrum dystrybucyjne, które ze względu na różnorodność przechowywanych artykułów i ich podział na produkty świeże, mrożone, czy nawet nieżywnościowe oraz ich wymagania temperaturowe, będzie dysponować przestrzenią magazynową z wydzielonymi pomieszczeniami o zmiennej temperaturze, w tym chłodnię i mroźnię.
Odpowiednia lokalizacja magazynu i dostępność do sieci transportowej w przypadku branży FMCG odgrywa kluczową rolę. Strategiczny wybór miejsca nie tylko skraca czas dostawy produktów do sieci sklepów, ale i zmniejsza koszty transportu. Dlatego realizowany w Ożarowie obiekt dla Selgros to jedna z najlepszych lokalizacji w Polsce. Centrum położone będzie niedaleko od stolicy kraju i usytuowanie w pobliżu ważnych traktów komunikacyjnych – tuż przy drodze krajowej 92 łączącej Rzepin z Poznaniem i Warszawą, a także w niedalekiej odległości od trasy europejskiej E30 (A2).