Panattoni Europe buduje dla Polaris Industries Inc.

1113
Polaris Industries

Polaris Industries

Panattoni Europe wybuduje pierwszą w Europie fabrykę Polaris Industries Inc. Założona w 1954 roku firma zdecydowała się na ulokowanie pierwszej europejskiej fabryki pojazdów terenowych przy ulicy Wspólnej w Opolu, na terenie Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej Invest-Park.

Amerykański producent m.in. skuterów śnieżnych, quadów i motocykli potrzebuje obiektu o powierzchni 33 tys. mkw. Hala produkcyjna planowanego obiektu zajmie 25,6 tys. mkw., magazyn 3,4 tys. mkw., natomiast strefa socjalno-biurowa prawie 4 tys. mkw.
Pierwsza łopata na budowie zostanie wbita lada chwila, a zakończenie realizacji zaplanowane jest na połowę lutego 2014 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Depenbrock. W transakcji najmu najemcę reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield.
Ta pierwsza w Europie fabryka pojazdów terenowych firmy będzie produkować 25 tysięcy quadów i małych pojazdów terenowych rocznie, które trafią do Europy, na Bliski Wschód oraz do Rosji. To pozwoli na zatrudnienie aż około 350 osób, z perspektywą zwiększenia etatów – powiedział Robert Dobrzycki, partner zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią, Panattoni Europe.

Źródło: Eurobuild CEE