P3 Poznań wzmacnia pozycję produkcyjną w zachodniej Polsce

1165
PointPark Poznan-4

PointPark Poznan-4

Pozycja PointPark Poznań jako jednego z najbardziej strategicznie położonych terenów w zachodniej Polsce dla nowych zakładów produkcyjnych została wzmocniona dzięki umowie na budowę obiektu produkcyjnego i powierzchni magazynowej o łącznej wielkości 11.252 m kw. dla internetowego sprzedawcy mebli Sofa.com.

Spółka będzie dzierżawić obiekt od PointPark Properties (P3), inwestora, dewelopera i asset managera nieruchomości magazynowych. Umowa ma miejsce zaledwie kilka tygodni po przekazaniu przez P3 podobnego projektu BTS na rzecz PF Logo Express w PointPark Poznań.
Piotr Bzowski, dyrektor ds. leasingu i rozwoju P3 w Polsce powiedział:
Wiele czynników powoduje, iż PointPark Poznań jest bardzo ciekawą lokalizacją dla firm, które chcą otworzyć zakład produkcyjny. Nasz park ma około 88.000 m kw. dostępnej przestrzeni i jest doskonale zlokalizowany pod kątem autostrady i połączeń kolejowych z resztą kraju i Europą Zachodnią. Podczas gdy inne firmy przenoszące się niedawno do zachodniej części Poznania doświadczają trudności w znalezieniu odpowiedniej siły roboczej, w okolicy naszego parku jest duża liczba wykwalifikowanych pracowników, o czym świadczy sukces firm, takich jak PF Logo Express, CEVA Logistics, DHL, Transpol CI, Hager Polo, Wheels Logistics i Norbert Dentressangle, które już tam się ulokowały i którym udało się przyciągnąć potrzebnych pracowników.
Sofa.com sprzedaje wysokiej jakości meble, takie jak sofy, krzesła i łóżka dla klientów internetowych w Europie Zachodniej, Azji i Stanach Zjednoczonych. Nowy obiekt, który będzie pierwszą dużą inwestycją firmy w Polsce, będzie obsługiwany przez spółkę zależną, Zaparoh. Budowa budynku rozpoczęła się na początku marca, a jej zakończenie zaplanowano na wrzesień. Obiekt będzie obejmował 4.386 m kw. przestrzeni produkcyjnej, 6.201 m kw. przestrzeni magazynowej oraz 665 m kw. powierzchni biurowej.
PointPark Poznań znajduje się około 10 km od Poznania, w pobliżu autostrady A2, która od 2012 roku zapewnia Warszawie nieprzerwane połączenie z autostradą wiodącą do Berlina i Europy Zachodniej. Łączna powierzchnia parku wynosi 194.569 m kw., obejmując w tym możliwości w zakresie BTS przy ważnych pozwoleniach na budowę czterech budynków o łącznej powierzchni 88.000 m kw.
Rohan Blacker, Założyciel firmy Sofa.com powiedział:
Naszym celem jest dostarczenie klientom lepszych mebli po cenach korzystniejszych niż to, co mogą znaleźć w sklepach, a do tego trzeba mieć odpowiednie zaplecze produkcyjne i dystrybucyjne. PointPark Poznań oferuje bardzo atrakcyjne połączenie dostępnej siły roboczej z lokalizacją pozwalającą na łatwy transport do naszych największych rynków.
Na początku marca, P3 przekazało nowo wybudowany zakład produkcyjny i dystrybucyjny o powierzchni 26.743 m kw. w PointPark Poznań na rzecz PF Logo Express będącego częścią PF Concept, który projektuje i wytwarza podarunkowe produkty promocyjne, takie jak parasole, zapalniczki, latarki, narzędzia, plakaty i koszulki w imieniu ponad 9000 klientów w ponad 60 krajach. Ekspansja prawie dwukrotnie zwiększyła przestrzeń firmy w PointPark Poznań.
Piotr Bzowski stwierdził na koniec:
Na rynku poznańskim brakuje obiektów logistycznych, dlatego też widzimy, że coraz więcej firm wybiera projekty BTS, aby sprostać swoim potrzebom produkcyjnym i dystrybucyjnym.

PointPark Properties (P3) to wyspecjalizowany inwestor, deweloper i zarządca obiektów magazynowych. Siedziba główna firmy P3 znajduje się w Pradze, a działalność firmy jest prowadzona w całej Europie. Baza obiektów obejmuje 49 magazynów i bank gruntów obejmujący ponad 541.000 m kw. do potencjalnej zabudowy.
Misją P3 jest zapewnienie najemcom magazynów doskonałych możliwości najmu w konkurencyjnej cenie. Gdy P3 buduje, tworzy zrównoważone ekologicznie magazyny zgodnie z najwyższymi standardami międzynarodowymi.