P.A. Nova wchodzi w segment przemysłowy

1178
P.A. Nova

P.A. Nova

Gliwicka spółka budowlana i deweloperska P.A. Nova zamierza zainwestować w rynek obiektów przemysłowych i magazynowych oraz w segment hotelowy.

Firma, która do tej pory realizowała głównie obiekty handlowe dla klientów zewnętrznych oraz własne centra handlowe, ukończyła właśnie, jako generalny wykonawca, halę dla TRW w Gliwicach o powierzchni 14,4 tys. mkw. Wartość tego kontraktu wyniosła 30 mln zł.
Ponadto P.A. Nova rozpoczyna budowę hali przy ul. Golejowskiej w Rybniku o powierzchni 8 tys. mkw. Obiekt zostanie w całości wynajęty firmie Doosan Babcok Energy Polska. Wartość inwestycji to 30 mln zł. Jej ukończenie zaplanowano na listopad 2013 roku.
Spółka podpisała również kolejny kontrakt na podobne przedsięwzięcie o wartości 4,5 mln zł. Firma rozważa również wejście na rynek hoteli ekonomicznych.
Posiadamy działkę w Przemyślu, która mogłaby zostać przeznaczona pod budowę hotelu. Obecnie mamy plany, aby powstała tam inwestycja mieszkaniowa, zakładająca budowę czterech budynków z łącznie 100 mieszkaniami. Jednak w przypadku zainteresowania operatora hotelowego, można zmodyfikować te plany – powiedziała Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova.
Gliwicki deweloper nie rezygnuje również z działania w obszarze handlowym. W poniedziałek, 13 maja, spółka złoży wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Galena w Jaworznie, a 15 marca otworzy park handlowy w Myszkowie. W planach jest także budowa parku handlowego w Zamościu oraz w Kamiennej Górze.
Kilka miesięcy temu firma powołała własną spółkę zarządzającą – P.A. Nova, która zajmuje się administracją i najmem siedmiu własnych obiektów handlowych (budynek handlowo-usługowy w Raciborzu, galeria w Andrychowie, park handlowy w Chorzowie, Galeria Sanowa w Przemyślu, galeria w Stalowej Woli, Galeria Miodowa w Kluczborku i Galeria Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie-Koźlu).

Źródło: Eurobuild CEE