Ożywienie na lubelskim rynku nieruchomości

1087
Nowy Początek

Nowy Początek

Niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych i atrakcyjne ceny mieszkań spowodowały ożywienie na lubelskim rynku nieruchomości. Jeśli więc myślimy o inwestycji, jest to najlepszy czas na rozpoczęcie poszukiwań.

Kupno mieszkania na rynku pierwotnym wymaga sumiennego przeanalizowania ofert. Na nasz komfort i zadowolenie z nowego lokalu wpływa bowiem wiele czynników. Trzeba zadać sobie pytanie: na co przede wszystkim zwrócić uwagę?
Zanim zaczniemy przeglądać oferty nieruchomości, należy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Jak dużego mieszkania potrzebujemy? Gdzie chcemy mieszkać? Jakimi środkami finansowymi dysponujemy i jaką mamy zdolność kredytową? Odpowiedzi pozwolą nam zrozumieć własne potrzeby i zaoszczędzić czas.
Po zapoznaniu się z aktualną oceną rynkową możemy zastanowić się nad rozkładem mieszkania. Może się okazać na przykład, że dwa podobne pod względem metrażu lokale mogą być zupełnie różne co do ustawności. Często zdarza się, że deweloperzy projektując mieszkania, próbują maksymalizować ich powierzchnię użytkową poprzez budowanie wąskich korytarzy, czy planowanie dużej liczby mieszkań na każdej z klatek schodowej. To tzw. „wyciskanie z metra kwadratowego powierzchni ” odbywa się kosztem układu funkcjonalnego mieszkań.
Kluczem do sukcesu przy planowaniu nieruchomości jest połączenie estetyki z funkcjonalnością. Mieszkania w NAP Invest Group zaprojektowane są przede wszystkim na planie prostokąta lub kwadratu. Dzięki temu nabywcy nie będą mieli trudności z aranżacją przestrzeni. Układ mieszkań jest dokładnie przemyślany. Lokale posiadają wyraźnie wydzieloną strefę dzienną i nocną. Każde mieszkanie posiada balkon, taras lub loggię – informuje Agnieszka Podbielska z NAP Invest Group, firmy, która realizuje inwestycje przy ulicy Północnej (Nowy Przylądek) i Strzeszewskiego (Nowy Początek) w Lublinie.

Nowy Przyladek
Kolejną sprawą do przemyślenia jest lokalizacja nieruchomości. Musimy zadecydować czy zależy nam na bliskości centrum, a może bardziej cenimy sobie spokój na obrzeżach miasta? Dogodne połączenie komunikacyjne i rozwinięta infrastruktura osiedla to duże atuty. Dostępność miejsc parkingowych, sklepów, punktów usługowych doceni każdy. Dla rodziców ważna jest bliskość szkół i przedszkoli, placów zabaw a także kwestia bezpieczeństwa. Osiedle NAP Invest Group przy ul. Północnej jest ogrodzone i monitorowane.
Duża rodzina to także większe wydatki. Inwestycje NAP Invest będą podłączone do sieci miejskiej – LPEC. Dzięki temu nabywcy zapłacą dużo mniejsze rachunki w okresie grzewczym, niż w przypadku mieszkań korzystających z ogrzewania gazowego bądź elektrycznego. Czynnikiem grzewczym w systemie ciepłowniczym jest woda – nie ma więc zagrożenia wybuchem, zatruciem lub porażeniem, a zaawansowane urządzenia automatycznej regulacji dostosowują temperaturę do potrzeb.

Na wizualizacjach: lubelskie inwestycje Nowy Początek i Nowy Przylądek