Otwarto pierwszy w Polsce hotelu DoubleTree by Hilton

1104
Hilton Łódź

Hilton Łódź

W Łodzi przy ulicy Łąkowej 29 rozpoczął działalność czterogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton.

Jest to pierwszy obiekt tej marki w Polsce. W biznesowym hotelu znajduje się 200 pokoi rozlokowanych na 10 piętrach. Do dyspozycji klientów jest również restauracja Four Colors, Golden Bar, centrum fitness, SPA, basen, siłownia oraz centrum konferencyjno-kongresowe (osiem sal konferencyjnych i trzy hale wystawiennicze) o powierzchni 4,5 tys. mkw. Bezpośrednio przy obiekcie działa również kino 3D Wytwórnia.
Elewacja budynku, którą zaprojektowała pracownia APA Kuryłowicz & Associates, przedstawia twarze muzyków z filmu „Zakazane piosenki”.
Hotel DoubleTree by Hilton wraz z biurowcem MediaHub i centrum konferencyjnym BiznesHub tworzą kompleks powstały na terenach dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych. Całość inwestycji kosztowała około 40 mln euro. Inwestorem obiektu jest Grupa Toya. Generalnym wykonawcą była firma Budimex.
Jesteśmy zainteresowani Polską jako miejscem do dalszych inwestycji. Obecnie w trakcie budowy są trzy nasze obiekty: w Warszawie (w Wawrze), Krakowie i Wrocławiu. Hotele rozpoczną działalność tej zimy i na początku 2014 roku – powiedział Jeremy Smith, przedstawiciel marki DoubleTree by Hilton.
DoubleTree by Hilton w Łodzi działa na zasadzie franczyzy.

hilton wawer

Natomiast realizacja Hiltona w Wawrze, który będzie drugim DoubleTree by Hilton w Polsce, jest opóźniona. Jednakże Mirbud będzie kontynuował prace przy budowie warszawskiego hotelu marki DoubleTree by Hilton w Wawrze.
Władze budowlanej spółki, która jest generalnym wykonawcą obiektu, poinformowały o osiągnięciu porozumienia z inwestorem – firmą Polaris Hospitality Enterprises.
W przyszłym tygodniu strony planują podpisanie aneksu do umowy oraz wznowienie prac na budowie hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie. Zarówno inwestor, jak i generalny wykonawca, zgodnie oceniają, że zawarty aneks będzie korzystny dla obydwu stron – czytamy w oświadczeniu przesłanym przez Mirbud.
Generalny wykonawca zszedł z placu budowy hotelu, twierdząc że nie otrzymał wynagrodzenia za część wykonanych prac. Inwestor natomiast zaprzeczał tym informacjom.
DoubleTree by Hilton powstaje przy ulicy Skalicowej. Według planów realizacja obiektu miała zakończyć się jesienią tego roku, ale ten termin z pewnością się przesunie.

Źródło: Eurobuild CEE