Ostatni etap inwestycji na os. Stefana Batorego 41A w Poznaniu

1165
Batorego 41A

Batorego 41A

Na osiedlu Stefana Batorego 41A w Poznaniu trwają prace wykończeniowe III etapu inwestycji realizowanej przez Agencję Inwestycyjną. Właściciele mieszkań klucze otrzymają w III kwartale tego roku.

Prace budowlane postępują zgodnie z harmonogramem. Obecnie ostatni etap realizacji inwestycji os. Stefana Batorego 41 A jest w stanie surowym zamkniętym. Aktualnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku, m.in. rozprowadzenia instalacji, tynki wewnętrzne, położenie płytek na korytarzach.
Inwestycja Os. Batorego 41A to kompleks 120 mieszkań znajdujących się w kilku segmentach o różnych wysokościach. Budowa kompleksu podzielona została na trzy etapy. Pierwszy z nich obejmował 55 mieszkań w klatkach A i B i został ukończony w IV kwartale 2012 r. Natomiast właściciele nieruchomości z II etapu klucze otrzymali w grudniu ubiegłego roku. Inwestycja zlokalizowana jest w sąsiedztwie rezerwatu Żurawiniec oraz kampusu uniwersyteckiego na Morasku. Osiedle wyposażone jest w pełną infrastrukturę publiczną i handlowo-usługową. W pobliżu znajduje się też Poznański Szybki Tramwaj.
Ostatni, III etap inwestycji obejmuje 38 mieszkań. Wśród nich znajdą się kawalerki, mieszkania dwupokojowe małe do 42 m kw. i większe ok. 52-metrowe oraz lokale trzypokojowe. Istnieje też możliwość łączenia mieszkań tworząc większe lokale. Każdy lokal mieszkalny posiada taras lub balkon. Na parterze znajdują się mieszkania z wydzielonymi ogródkami. Mieszkania parterowe zostały dodatkowo wyposażone w rolety okienne.
Obecnie największym zainteresowaniem w inwestycji cieszą się mieszkania dwupokojowe o małym metrażu, do ok. 40 m kw. Jak stwierdza wiceprezes Bożena Taflińska–Tadeusz trend zakupu lokali mieszkalnych dwupokojowych utrzymuje się, jednak jeszcze w ubiegłym roku klienci najczęściej decydowali się na te o powierzchni 45-50 m kw. Ciekawą propozycją w tej inwestycji są bardzo funkcjonalne mieszkania składające się z 2 pokoi, mieszące się na zaledwie 33 m kw.
Dodatkowo można też kupić miejsce parkingowe w podziemnej hali garażowej. W budynku znajduje się również 18 piwnic oraz kilka pomieszczeń do wspólnego użytku. Na zewnątrz zaprojektowano ponad 30 miejsc postojowych. Kompleks jest ogrodzony, a dla najmłodszych przewidziano plac zabaw.
Ceny mieszkań w inwestycji są zróżnicowane i wynoszą 6300–6800 złotych za metr kw., w zależności od położenia na piętrze i w budynku oraz od powierzchni lokalu.