Osiedle przy Bytkowskiej w Katowicach

1386
Wizualizacja osiedla przy Bytkowskiej , źródło: JK Architekci

Wizualizacja osiedla przy Bytkowskiej , źródło: JK Architekci

Biuro projektowe JK Architekci w 2008 r. przygotowało projekt osiedla w Katowicach przy ul. Bytkowskiej, którego realizacja rozpocząć ma się w tym roku. Inwestorem jest firma Euroita, na co dzień zajmująca się spedycją.

Projektanci z JK Architekci zaplanowali, że w pobliżu Lasu Bytkowskiego (wpisanego do ewidencji zabytkowych parków i ogrodów w Polsce) w Katowicach powstanie kompleks 5 budynków wielorodzinnych o powierzchni całkowitej 21, 3 tys. mkw. W projekcie przeważają małe mieszkania rozlokowane na czterech kondygnacjach. Z informacji przekazanych przez JK Architekci wynika, że w celu realizacji przedsięwzięcia na terenie inwestycji przy ul. Bytkowskiej musiały zostać przeprowadzone prace likwidujące szkody pogórnicze powstałe na wskutek wydobywania węgla. Częścią otoczenia planowanego osiedla będzie zabudowa wielorodzinna z lat 80-tych.

Inwestorem przedsięwzięcia jest Euroita. Spółka istnieje na europejskim rynku od 2005 roku, natomiast w Polsce swoją siedzibę od 2006 roku ma w Katowicach. Głównym profilem działalności firmy jest działalność w branży transportu i spedycji.

źródło: jk-architekci.pl