Osiedle Odkrywców – nowa inwestycja na mapie Wrocławia

1119
OsiedleOdkrywcow1

OsiedleOdkrywcow1

Na Gądowie Małym, przy ul. Idzikowskiego we Wroclawiu powstanie zupełnie nowa inwestycja mieszkaniowa – Osiedle Odkrywców. Deweloper – spółka Probuild – zamierza wybudować docelowo ponad 250 mieszkań w kilku etapach.

 

Na początek powstaną dwa budynki na 48 i 112 lokali. Przyszli mieszkańcy skorzystają z istniejącej infrastruktury pobliskiego osiedla oraz licznych terenów rekreacyjnych – wewnętrznych (place zabaw) i zewnętrznych, m.in. Parku Zachodniego czy centrum sportu przy ul. Lotniczej.
Osiedle Odkrywców powstanie na zachodzie Wrocławia, w okolicach kwartału ul. Bystrzyckiej i Bajana. W tej części miasta, oprócz Maślic i Stabłowic, powstaje niewiele inwestycji deweloperskich. Zachód Wrocławia jednak prężnie się rozwija, czego dowodem jest np. Tramwaj Plus, czy też Stadion Miejski, który w planach magistratu ma się stać jednym z trzech centrów rozrywkowych miasta. Dodatkowo istniejąca tu już infrastruktura zaspokoi wszystkie potrzeby codziennego życia.
Uzupełnieniem zalet nowego osiedla jest informacja, że w najbliższym czasie władze miasta przeznaczą aż 73 miliony złotych na rewitalizację terenów zielonych, w tym około 4 miliony zostaną wydane właśnie na odświeżenie Parku Zachodniego oraz zieleńca przy ulicy Idzikowskiego. Wszystkie prace mają być zakończone najpóźniej do końca 2018 roku.

Osiedle Odkrywcow3

Kameralna zabudowa samego osiedla wraz z przydomowymi ogródkami na parterze, balkonami, przestronnymi tarasami na najwyższej kondygnacji oraz wewnętrznymi terenami zielonymi z dwoma bezpiecznymi placami zabaw dla dzieci sprawiają, że jest to oferta doskonała dla rodzin z pociechami, bądź osób, które myślą o założeniu rodziny. W ofercie znalazł się cały przekrój nowoczesnych mieszkań: 1-, 2-, 3- i 4–pokojowych o powierzchni od 27 do 95 m kw. W pierwszym okresie oferowanych jest 160 lokali w dwóch budynkach.
Nowi mieszkańcy osiedla korzystać będą z istniejących w sąsiedztwie obiektów, w tym z centrów sportowych – boiska i korty tenisowe przy Lotniczej, Stadion Miejski, terenów zielonych – Park Zachodni oraz centrów handlowych – Magnolia, Astra, Factory. Dobra lokalizacja wpływa również na komunikację z centrum i innymi dzielnicami Wrocławia. 350 metrów od osiedla znajduje się stacja kolejowa Wrocław Kuźniki, skąd w 11 minut można dojechać do Dworca Głównego PKP. W pobliżu znajdują się także przystanki autobusowe i tramwajowe, a dla zmotoryzowanych obwodnica śródmiejska i autostradowa obwodnica Wrocławia.
Deweloper zamierza ruszyć z budową osiedla latem bieżącego roku, a pierwsi lokatorzy wprowadzą się do swoich mieszkań w drugiej połowie 2014 roku.