Osiedle EKO NATOLIN Z BOŚ EKOsystem

1232
EKO Natolin

EKO Natolin

Trzydzieści sześć hektarów, 155 domów w I etapie. Pierwsze niemal samowystarczalne osiedle w pełni oparte na odnawialnych źródłach energii powstanie w Warszawie. Projekt zrealizują wspólnie Griffin Real Estate, Immobel oraz Bank Ochrony Środowiska, które podpisały umowę o współpracy.

Na mocy podpisanej umowy Bank Ochrony Środowiska dostarczy nowatorskie, zintegrowane rozwiązanie technologiczne BOŚ EKOsystem. Dzięki niemu przyszłe domy w znacznym stopniu zostaną ogrzane i zasilone w energię elektryczną wytworzoną z promieni słonecznych, bez konieczności spalania gazu lub innych surowców naturalnych. Ponadto BOŚ Bank zaoferuje preferencyjne warunki finansowania zakupu nieruchomości na nowym osiedlu – atrakcyjniejsze w porównaniu ze standardową ofertą rynkową.
Osiedle EKO NATOLIN powstanie w szczególnym miejscu: pomiędzy ulicami Łukasza Drewny i Gąsek w Warszawie, w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu Las Natoliński i Las Kabacki, w odległości 2 km od stacji metra Kabaty.
Przyszli mieszkańcy oprócz uniezależnienia się od dostaw gazu i wahań jego ceny będą mogli, dzięki technologii BOŚ EKOsystem, cieszyć się istotnymi oszczędnościami. Ogrzanie gazem domów o podobnym metrażu jest w skali roku droższe nawet o ok. 6 tysięcy złotych.
Jestem przekonany, że korzyści finansowe szybko przekonają Polaków do odnawialnych źródeł energii, a takie inwestycje jak osiedle EKO NATOLIN wyznaczą nowy kierunek dla budownictwa jednorodzinnego – mówi Mariusz Klimczak, prezes zarządu BOŚ Banku.
Mieszkańcy osiedla EKO NATOLIN zaoszczędzą również na wydatkach na utrzymanie części wspólnej osiedla, w tym monitoringu i zieleni. Zostaną one sfinansowane z zysków ze sprzedaży nadwyżek energii wyprodukowanej przez osiedlową farmę produkującą prąd.
Zaangażowany w projekt Immobel jest pionierem w dziedzinie zrównoważonego budownictwa oraz integracji infrastruktury miejskiej ze społecznymi oczekiwaniami. Projekty Immobel S.A. to wyjątkowe przedsięwzięcia.
Troska o wysoką jakość architektury powstających obiektów zapewnia sukces realizowanych projektów i ich pozytywny wpływ na rozwój i ożywienie miast.
– Do projektów realizowanych przez Immobel należą m.in. znane rewitalizacje unikatowych architektonicznie budynków takich jak poznański Okrąglak i Kwadraciak oraz warszawski CEDET – informuje Gaëtan Piret, CEO Immobel S.A.
Ze względu na położenie osiedla w sąsiedztwie rezerwatu przyrody projektanci zadbali aby inwestycja była przyjazna dla środowiska. Domy praktycznie nie będą emitować CO2, podczas gdy podobnej wielkości osiedle ogrzewane gazem emitowałoby ponad 900 ton CO2 rocznie. Aby to zrekompensować trzeba by obsadzić prawie 3 hektary lasu.
Sumując, zaoferujemy domy w doskonałej lokalizacji, atrakcyjnej cenie, zaawansowane technologicznie i tańsze od tradycyjnego budownictwa w utrzymaniu, a do tego przyjazne dla środowiska – kwituje Przemysław Krych, CEO Grffin Real Estate.

O Griffin Group:

Griffin to wiodący inwestor na polskim rynku nieruchomości, który w imieniu zarządzanych przez siebie funduszy aktywnie lokuje środki w prestiżowe projekty. Celem strategicznym jest zbudowanie w ciągu kilku lat unikatowego portfela nieruchomości. W portfolio grupy Griffin znajduje się obecnie m.in. Hala Koszyki w Warszawie, Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu, Supersam w Katowicach oraz inne obiekty biurowe i handlowe, a także działki inwestycyjne.

O Immobel:

Immobel – spółka notowana na platformie giełdowej Euronext w Brukseli od 19 września 1863 r., jest od 150 lat poważnym graczem na belgijskim rynku deweloperskim. Firma działa także w Wielkim Księstwie Luksemburga i w Polsce. Jej działalność obejmuje sektor biurowy, mieszkaniowy i inwestycje w nieruchomości gruntowe, co gwarantuje dywersyfikację portfolio. Dzięki znajomości rynku oraz fachowej wiedzy spółka może tworzyć, rozwijać i użytkować ambitne projekty w sektorze nieruchomości, które tworzą długotrwałą wartość, a jednocześnie nie niszczą środowiska i uwzględniają najważniejsze kwestie społeczne.

O Banku Ochrony Środowiska:

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ Bank) rozpoczął działalność w 1991 roku. Jest bankiem specjalizującym się we wspieraniu przedsięwzięć i działań na rzecz ochrony środowiska. W ciągu 23 lat działalności przeznaczył około 13,2 mld zł na finansowanie projektów ekologicznych. Łączna wartość inwestycji zrealizowanych dzięki wsparciu banku wyniosła ponad 40,7 mld zł. BOŚ Bank należy do 20 największych banków w Polsce pod względem aktywów. Od 1997 r. jego akcje są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym akcjonariuszem banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (56,62 proc. ogólnej liczby głosów).