Olivia Six najlepszym biurowcem w Europie Środkowo-Wschodniej w 2015 r.

1126
Olivia Business Centre day

Olivia Business Centre day

Biurowiec Olivia Six, rezydenci Olivia Business Centre oraz Trójmiasto z prestiżowymi nagrodami. Branża BPO/SSC przyznała swoje coroczne wyróżniania.

Podczas dorocznej gali CEE Shared Services and Outsourcing Awards, która odbyła się 4 lutego w Warszawie zostały przyznane najważniejsze nagrody branży SSC/BPO za rok 2015. Zwycięzcy zostali wybrani głosami niezależnego eksperckiego jury. Olivia Six został uznany za najlepszy budynek biurowy w Europie Środkowej i Wschodniej. Nagrodę dla najszybciej rozwijającego się miasta otrzymało Trójmiasto, m.in. w uznaniu zasług Agencji Rozwoju Pomorza. Uhonorowani zostali również rezydenci Olivia Business Centre: Sii jako najlepsza firmy IT minionego roku w Polsce oraz PwC jako firma doradcza.

Olivia Six w Gdańsku najlepszym biurowcem w Europie Środkowej i Wschodniej

Olivia Six jest najnowszym budynkiem kompleksu Olivia Business Centre, oddanym do użytku w maju 2015 roku. Jego wysokość sięga 55 metrów i 15 kondygnacji naziemnych. Biurowiec dostarcza prawie 18 tysięcy mkw. powierzchni biurowej. Wśród rezydentów Olivia Six są m.in. Agencja Rozwoju Pomorza, PwC, czy ThyssenKrupp. Już ze środkowych pięter biurowca rozpościera się widok na Zatokę Gdańską lub na dachy jednej z najstarszej dzielnicy Gdańska, Oliwy oraz na okoliczne lasy. Jednak nie te walory decydowały o zdobyciu tej prestiżowej nagrody. Przestronne lobby projektowano z myślą o stworzeniu wyjątkowej i prestiżowej przestrzeni, w której goście i pracownicy będą czuli się naturalnie i swobodnie. Olivia Six to bez wątpienia jeden z najciekawiej zaprojektowanych biurowców w Polsce. Projekt został wykonany przez gdyńską pracownię BJK Architekci.
Jak powiedział Maciej Kotarski, dyrektor wynajmu Olivia Business Centre biurowiec jest jednym z najbardziej przyjaznych środowisku budynków w Polsce, co zostało potwierdzone certyfikatem BREEAM Excellent z najlepszym wynikiem w regionie. Olivia Six to pierwszy budynek w Polsce który posiada całoszklaną trójszybową elewację. Zapewnia to komfort pracy na najwyższym, światowym poziomie. Hol główny wykonano w formie wielkiej szachownicy z czarnego i mlecznego kamienia, a designerskie, ogólnodostępne lobby ma charakter klubowej angielskiej biblioteki. Co więcej, podświetlana elewacja budynku żyje przez całą dobę.

Najlepsze firmy w Europie mają biura w Olivia Business Centre

Ogromny sukces odniosła również firma Sii, która jest jednym z rezydentów Olivia Business Centre. Firma została uznana za firmę roku na polskim rynku IT. Firma zatrudnia w Polsce ponad 2300 inżynierów i specjalistów. Biuro Sii w Olivia Business Centre jest największym oddziałem firmy w Polsce i wkrótce ma tam pracować nawet 700 osób. W grudniu 2015 roku firma ogłosiła podpisanie umowy na wynajęcie 6 tysięcy mkw. powierzchni biurowej w nowym budynku Olivia Star, który ma zostać ukończony w pierwszym kwartale 2017 roku. Projekt nowego biura uwzględnia m.in. zjeżdżalnię, która połączy piętra przyszłej siedziby Sii.
PwC Poland po raz kolejny uznane zostało za najlepszą firmę doradczą roku. Firma PwC zajmuje się m.in. audytami, doradztwem podatkowym i prawnym. PwC jest jednym z pierwszych rezydentów Olivia Business Centre i od początku swojej działalności w Olivia Business Centre stworzyła ponad 100 nowych miejsc pracy. Jej biura znajdują się w budynku Olivia Gate oraz Olivia Six, w którym działa docenione w konkursie PwC SSC/BPO Center of Excellence.

Trójmiasto rozwija się najszybciej

Trójmiasto staje się jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji dla biznesu w tej części Europy. Jury doceniło fakt, że Gdańsk, Gdynia i Sopot w szybkim tempie doganiają pod kątem infrastrukturalnym najbardziej rozwinięte miasta Polski, takie jak Warszawa, Kraków, czy Wrocław. Tylko w 2015 roku nowi inwestorzy utworzyli w Trójmieście ponad 2,5 tys. miejsc pracy wynajmując ok. 77 tysięcy mkw. powierzchni biurowych.
Na decyzję jury miała również wpływ najwyższa jakość obsługi inwestorów zagranicznych. Mocno przyczyniła się do tego Agencja Rozwoju Pomorza, która ma swoją siedzibę w Olivia Six, oraz inicjatywa Invest in Pomerania. Od początku swojej działalności Invest in Pomerania obsłużyła 300 zapytań inwestorów z 36 krajów, a 22 z 75 wizyt zakończyły się sukcesem. Invest in Pomerania otrzymała również dwa razy z rzędu przyznawaną co 3 lata nagrodę dla najlepszego centrum obsługi inwestorów w Polsce (2010 i 2013; nagroda 2016 nie jest jeszcze przyznana).