Oferta dostępna w limitach programu MdM

1085
Dolcan Rudy Rydz Warszawa

Dolcan Rudy Rydz Warszawa

Od stycznia rusza nowy program rządowy wspierający młodych w zakupie pierwszego mieszkania. Już teraz widać rosnące zainteresowanie lokalami spełniającymi wymagania stawiane w MdM – chcą zarezerwować lokale jeszcze przed startem programu. Potwierdza to firma Dolcan, która w ofercie ma takie mieszkania w 7 inwestycjach.

Program Mieszkanie dla Młodych, który ma być następcą cieszącej się dużą popularnością Rodziny na Swoim, ma wspierać młodych Polaków, do 35 roku życia w kupnie ich pierwszego mieszkania. Od stycznia 2014 roku o dopłaty w ramach MdM będą mogły starać się osoby, które kupią lokal do 75 mkw. mieszczący się w limitach ustalanych dla poszczególnych miast i województw.
W Polsce problemy mieszkaniowe wśród osób młodych są bardzo widoczne. Z danych Eurostatu wynika, że niemal połowa (44%) Polaków w wieku od 25 do 34 lat wciąż mieszka z rodzicami. Program MdM ma szansę nieco poprawić tą sytuację, jednak dostępność mieszkań mieszczących się w przewidzianych limitach, szczególnie w dużych aglomeracjach jest ograniczona. Wielu klientów zdając sobie z tego sprawę już teraz rozpoczyna poszukiwania odpowiedniego lokum, aby od nowego roku móc już tylko dopełniać formalności.
Z końcem roku coraz więcej osób pyta o mieszkania dostępne w limitach przewidzianych w MdM. Mieszkanie dla Młodych ruszy lada dzień, a klienci zdają sobie sprawę, że oferta lokali spełniających warunki programu w dużych aglomeracjach jest ograniczona. Dlatego wielu z nich już teraz rezerwuje mieszkania, a z procedurą kredytową czekają do stycznia. W ostatnich dniach podpisaliśmy 16 takich umów rezerwacyjnych – potwierdza Anna Sitnik, dyrektor Działu Sprzedaży w firmie Dolcan.
Na stołecznym rynku liczba mieszkań kwalifikujących się do MdM jest mocno ograniczona, ze względu na niskie limity, ustalone na poziomie 5.865 zł/mkw. dla Warszawy i 4.405 zł/mkw. w gminach sąsiadujących. Wyraźnie na tym tle wyróżnia się oferta firmy Dolcan. Deweloper oferuje obecnie 310 mieszkań mieszczących się w limicie, w 7 inwestycjach na terenie Warszawy i okolic – na osiedlach: Kamyk Zielony, Konik Polny na kilku etapach, Pasikonik, Rudy Rydz III i Las oraz Tęczowe II. Mieszkania kwalifikujące się do programu znajdują się w nowatorskich osiedlach mieszkań bezczynszowych firmy. Mieszkania bezczynszowe to niska, kameralna zabudowa jednorodzinna pośród zieleni. Dzięki temu, że nie ma tam części wspólnych, nie ma też konieczności płacenia czynszu na ich utrzymanie, sprzątanie, czy też administrację wspólnoty czy spółdzielni. Oszczędności wynoszą nawet 500 zł miesięcznie.
Cały proces projektowania nowych inwestycji, a także uzyskiwania niezbędnych pozwoleń jest czasochłonny. Firma Dolcan dzięki temu, że już wcześniej, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, projektowała mieszkania nieco bardziej oddalone od centrum i w przystępnych cenach, może teraz przedstawić bogatą ofertę lokali dostępnych w MdM. Deweloper również planując przyszłe inwestycje dopasowuje je do oczekiwań klientów.
Projektując przyszłe inwestycje bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki warunkujące segment nieruchomości mieszkaniowych w Polsce, w tym oczywiście także program Mieszkanie dla Młodych. W kolejnych etapach naszych osiedli mieszkań bezczynszowych w Warszawie i okolicy projektujemy już mieszkania o mniejszych metrażach z myślą o nowym programie. Mieszkania mieszczące się w restrykcyjnych obecnie limitach projektujemy również w rozpoczynanej obecnie inwestycji w Częstochowie, Osiedle Jordanowskie – potwierdza Robert Ziółek, dyrektor generalny w firmie Dolcan.

Dolcan – najważniejsze informacje o firmie:
Dolcan to firma deweloperska – jeden z liderów rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Firma jest spółką z wyłącznie polskim kapitałem. Do tej pory deweloper zrealizował 20 projektów oddając do użytku ok. 4.000 mieszkań – głównie na terenie Warszawy, ale także Lublina, Szczecina, Bydgoszczy i Kozienic. Obecnie spółka zatrudnia 200 osób.
Inwestycje firmy dopasowane są do oczekiwań klientów ze wszystkich segmentów budownictwa mieszkaniowego. Dolcan realizuje wysokiej jakości mieszkania w budownictwie wielorodzinnym, kameralne osiedla domów oraz apartamentowce. Obecnie są to m.in. kompleks Ogrody Ochota, w którym docelowo znajdzie się ponad 1.500 mieszkań oraz kolejne etapy osiedla Tęczowego we Włochach. W budowie jest również 5 projektów mieszkań bezczynszowych czyli inwestycji, w których mieszkańcy nie będą zmuszeni ponosić kosztów wspólnych administrowania nieruchomością. Takie projekty prowadzone są na Białołęce, w Rembertowe i Ząbkach.
Grupa Dolcan ma wieloletnie doświadczenie także w innych segmentach. Zarządza trzema hurtowniami materiałów budowlanych, salonem wyposażenia wnętrz, hotelem w Częstochowie, 100-ha łowiskiem ryb „Jegiel” oraz kopalnią kruszywa zlokalizowaną koło Serocka.
Od 20 lat nieprzerwanie sponsoruje także pierwszoligową drużynę piłki nożnej Dolcan Ząbki. Aktywnie angażuje się w działania społeczne m.in. w pomoc szpitalowi w Wołominie, dofinansowała remont Szpitala Dziecięcego  przy ul. Niekłańskiej w Warszawie, wspiera Fundację „Dzieci Ulicy”.