Nowy terminal w Szczecinie

2339

Inwestor Waimea Cargo Terminal Szczecin Airport, otrzymał prawomocny dokument uprawniający do rozpoczęcia prac budowlanych na terenie inwestycji. Obiekt, którego budowa rozpoczęła się na początku 2019 roku, ma zostać oddany do użytkowania na koniec drugiego kwartału br.
Inwestor Waimea Cargo Terminal Szczecin Airport przekazał teren generalnemu wykonawcy, firmie EastwaveBuilding Company Sp. z o. o., która rozpoczęła pierwsze prace budowlane. Nowoczesny terminal multimodalny Waimea Cargo Terminal Szczecin Airport o łącznej powierzchni 5 880 mkw. wraz z powierzchnią biurowo-socjalną będzie stanowił integralną część infrastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów i zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na Pomorzu Zachodnim.

Waimea Cargo Terminal Szczecin Airport zostanie kompleksowo wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia, które zagwarantują szybką i sprawną obsługę frachtu lotniczego. Terminal będzie spełniał wszystkie wymagania niezbędne do organizacji przeładunku towarów z zachowaniem norm bezpieczeństwa oraz międzynarodowych przepisów o cywilnym transporcie lotniczym. Zakres usług będzie wykonywany w oparciu o najwyższe standardy uwzględniając indywidualne potrzeby uczestników procesu lotniczego transportu towarowego. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów wraz z nowym terminalem cargo będzie mógł w pełni wykorzystać swoje atuty, realizować obsługę frachtu lotniczego i spełniać wymagania stawiane przez firmy zlokalizowane na Pomorzu Zachodnim i północno-wschodnich Niemczech specjalizujące się w logistyce towarów, w szczególności w dziedzinie e-commerce. Operatorem handlingowym będzie firma Welcome Airport Services, która na powierzchni 2 000 mkw. będzie świadczyć kompleksową obsługę handlingową przesyłek towarowych w obiekcie. Welcome Airport Services jest największym pod względem ilości obsługiwanych przewoźników agentem handlingowym w Polsce. Firma świadczy usługi obsługi naziemnej samolotów, pasażerów i cargo kilkudziesięciu liniom lotniczym z całego świata.

Port Lotniczy w Goleniowie posiada doskonałą lokalizację, aby pełnić funkcję lotniczego hub-u towarowego dla Pomorza Zachodniego i północno-wschodnich Niemiec. Rynek cargo lotniczego rozwija się bardzo dynamicznie i ma olbrzymi potencjał. Przewozy lotnicze cargo stanowią jeden z filarów rozwoju gospodarczego, w szczególności są wsparciem dla innowacyjnych gałęzi przemysłu oraz dla handlu. Rola transportu lotniczego w Polsce będzie rosła, a wraz z nią rozwijać się będzie rynek rozwój usług cargo, będących coraz dynamiczniej rozwijającą się dziedziną transportu lotniczego.

InwestoremWaimea Cargo Terminal Szczecin Airport jest spółka celowa Waimea Logistic Park 3 Sp. z o.o. należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A.

Projekt architektoniczny wykonała pracownia architektoniczna CITY architekci.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma EastwaveBuilding Company Sp. z o. o.