Nowe rodzinne mieszkania w Suchym Lesie

1075
Szafirowe w Suchym Lesie 002

Szafirowe w Suchym Lesie 002

Firma Monday Development wprowadziła do sprzedaży swoją pierwszą podmiejską inwestycję. Osiedle Szafirowe powstanie w Suchym Lesie tuż przy granicy miasta Poznania.

Na początek wybudowanych zostanie 28 mieszkań jedno- i dwupoziomowych. Pierwsze lokale trafią do nowych właścicieli pod koniec 2015 roku.
Wiele osób, które z różnych względów nie chce mieszkać w śródmieściu, szuka lokum dla siebie i rodziny na obrzeżach Poznania. Sąsiedni Suchy Las jest jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji, głównie za sprawą niewielkiej odległości od centrum miasta oraz dobrze rozwiniętej infrastruktury handlowo-usługowej i oświatowej. Nic więc dziwnego, że spółka Monday Development swój pierwszy podmiejski projekt ulokowała właśnie w tej części aglomeracji poznańskiej.
Wybierając lokalizacje naszych inwestycji zawsze kładliśmy duży nacisk na to by ich umiejscowienie stanowiło odpowiedź na potrzeby klientów. Kameralne Osiedle Szafirowe ma być kwintesencją tego, co powinny oferować podmiejskie mieszkania – mówi Iwona Chmielewska z Monday Development.Przygotowaliśmy bogaty wachlarz lokali o powierzchni od 64 do 87 mkw. W ofercie będą mieszkania z garażami, z ogródkami, bądź tarasami. Teren osiedla zostanie zagospodarowany zielenią, a z myślą o najmłodszych lokatorach zrealizujemy plac zabaw.
W I etapie inwestycji deweloper przygotował 28 mieszkań, jedno- i dwupoziomowych w niskiej zabudowie. Lokale w budynku „A” będą mieszkaniami w zabudowie szeregowej z przynależnymi garażami i ogródkami. Budynek „B” oferuje klasyczne mieszkania z wejściami z klatki schodowej. Do lokali na parterze przyporządkowane są przydomowe ogródki, zaś mieszkania na 2 piętrze dysponują dodatkowymi powierzchniami na poddaszu.
Szafirowe w Suchym Lesie 001
Ceny lokali kształtują się w przedziale od 4.100 do 4.900 brutto za mkw. Najtańsze mieszkanie na Osiedlu Szafirowym dostępne jest już za 262 tys. zł brutto. Korzystne ceny mieszkań dają również możliwość skorzystania z dopłat rządowych w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.
To, co stanowi jedną z kluczowych zalet Osiedla Szafirowego, to jego umiejscowienie w samym sercu Suchego Lasu. Tutaj wszystko jest pod ręką, dzięki czemu inwestycja zapewnia wygodę życia dla całej rodziny. Po sąsiedzku znajduje się Galeria Sucholeska z wszystkimi potrzebnymi sklepami, restauracjami i klubem fitness. Nieopodal jest też Aquapark Octopus oraz Sucholeskie Centrum Kultury. Szkoła podstawowa i gimnazjum oddalone są o kilka minut drogi, dzięki czemu dzieci mogą bezpiecznie same do nich chodzić. Nie bez znaczenia jest też odległość od Poznania, do którego dojechać można samochodem lub komunikacją podmiejską ze znajdującego się nieopodal przystanku autobusowego.
Prężnie rozwijający się Suchy Las stanowić może prawdziwy magnes dla osób, które chcą wyprowadzić się za miasto. Do tej pory okolica ta kojarzona była z zabudową jednorodzinną i domami szeregowymi. Osiedle Szafirowe jest więc bardzo ciekawą alternatywą dla osób zainteresowanych tą lokalizacją, ale poszukujących mniejszych metraży.