Nowe mieszkania na poznańskich Jeżycach

1118
Terra Haus Polna 2

Terra Haus Polna 2

Do końca stycznia 2016 r. firma PTB Nickel zrealizuje na poznańskich Jeżycach kolejną inwestycję deweloperską. Na zlecenie spółki Terra Haus Polna, w rewitalizowanej dzielnicy Jeżyce, wybuduje 5-kondygnacyjny budynek mieszkalny o powierzchni blisko 7,3 tys. m kw. Oprócz mieszkań znajdą się w nim sklep sieci NETTO, lokale usługowe oraz podziemna hala garażowa. Prace budowlane na działce przy ul. Polnej rozpoczną się w październiku br.

We wrześniu PTB Nickel zostało generalnym wykonawcą inwestycji mieszkaniowej Terra Haus Polna, spółki celowej ogólnopolskiego dewelopera Terra Promessa Perfecta. W niespełna 16 miesięcy firma wybuduje w Poznaniu 5-kondygnacyjny obiekt mieszkalny z funkcją handlowo-usługową.
W zabytkowej dzielnicy Jeżyce powstanie budynek z podziemną halą garażową o powierzchni całkowitej prawie 7,3 tysiąca m kw. Projekt architektoniczny przygotowała poznańska pracownia URBANTECH Krzysztof Urbaniak. Prace budowlane rozpoczną się w październiku br., a zakończą w styczniu 2016 r.
Budynek Terra Haus Polna to trzecia – po Kamienicy za Teatrem i Nowych Garbarach – inwestycja, którą w ostatnich latach budujemy w samym centrum Poznania. Tego typu realizacje, z uwagi na sąsiedztwo ścisłej i bardzo często zabytkowej zabudowy, wymagają od generalnego wykonawcy ogromnego doświadczenia i wyjątkowej staranności w przygotowaniu i prowadzeniu prac budowlanych. Ze względu na małą powierzchnię placu budowy szczególnie ważna jest np. sprawna logistyka, w tym przyjmowanie i składowanie materiałów budowlanych – mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel.Fundamenty nowego budynku na Polnej, podobnie jak w przypadku naszych poprzednich realizacji na Jeżycach i Starym Mieście, zostaną wykonane metodą ścian szczelinowych, a budowę poprowadzimy oczywiście w sposób jak najmniej uciążliwy dla okolicznych mieszkańców.
Inwestycja Terra Haus Polna powstanie na działce o powierzchni blisko 2 tys. m kw., zlokalizowanej u zbiegu ulic Polnej i Szamarzewskiego. W pięciopiętrowym budynku zaprojektowano 51 mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych, o metrażu od 28 do 59 m kw. Na parterze zostanie zlokalizowany sklep sieci NETTO oraz lokale usługowe, a w części podziemnej jednokondygnacyjna hala garażowa z 59 miejscami postojowymi, w tym 3 dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki nowoczesnej wentylacji z detektorem LPG, z parkingu będą mogły korzystać także samochody z instalacją gazową. Obiekt zostanie również wyposażony w windy obsługujące wszystkie kondygnacje.
Cen sprzedaży mieszkań deweloper jeszcze nie ustalił.
Terra Haus Polna 1
Nowe Inwestycje, realizowane w zabytkowych dzielnicach miasta, zobowiązują. Muszą nie tylko jak najlepiej współgrać z okoliczną architekturą, ale także wzbogacać tkankę miejską o niezwykle potrzebne w centrum tereny zielone – twierdzi Przemysław Brzeziński, kierownik projektu w PTB Nickel.W przypadku budynku na Polnej zaprojektowano ciekawą elewację w kolorze piasku, z grafitową okładziną klinkierową i fasadami z podokiennymi akcentami w postaci kasetonów w kolorze wiśniowym. Ponadto zwarta zabudowa wewnątrz kwartału zostanie wypełniona terenem zielonym o powierzchni ponad 500 m kw., zlokalizowanym na dachu marketu NETTO.
Terra Haus Polna to kolejny, po m.in. SAP Property, Nickel Development czy Regional Polska, deweloper współpracujący w Poznaniu z PTB Nickel. Firma powstała w lipcu 2014 r. jako spółka celowa na potrzeby inwestycji przy ul. Polnej. Jednym z jej udziałowców jest Terra Promessa Perfecta, wiodący deweloper w zakresie budowy na terenie całego kraju wielkopowierzchniowych obiektów handlowych „pod klucz” dla takich sieci handlowych, jak: TESCO, NETTO, Jeronimo Martins i Lidl. Spółka zrealizowała już swoją pierwszą inwestycję mieszkaniową – poznański kompleks Nowa Wilda u zbiegu Górnej Wildy, Spadzistej i Różanej, również z marketem NETTO.