Największa nowa umowa na rynku magazynowym w tym roku

1111
LEROY MERLIN

LEROY MERLIN

Leroy Merlin, francuska sieć sklepów budowlano-dekoratorskich, uruchomi nowe centrum dystrybucyjne pod Strykowem. Powstanie tam magazyn typu BTS (build-to-suit) o powierzchni najmu 53.000 mkw., obsługujący sklepy Leroy Merlin w całym kraju.

Będzie to już drugie centrum dystrybucyjne Leroy Merlin w tej lokalizacji.
Michał Szkudlarek, dyrektor, Supply Chain, Leroy Merlin, komentuje:
Decyzję o budowie nowego magazynu podjęliśmy w związku z rozwojem Leroy Merlin na polskim rynku. W Strykowie powstanie kolejne centrum logistyczne, z którego będziemy obsługiwać 48 wielkopowierzchniowych sklepów naszej sieci w Polsce. Inwestycja ta pozwoli nam w dalszym stopniu optymalizować łańcuch dostaw, a nasi klienci będą mieli jeszcze szybszy i lepszy dostęp do produktów Leroy Merlin. Dziękujemy przedstawicielom JLL za profesjonalne wsparcie i pomoc w wynegocjowaniu atrakcyjnych warunków najmu.
Międzynarodowa firma doradcza JLL reprezentowała Leroy Merlin w procesie wyboru dewelopera, lokalizacji oraz negocjowaniu warunków umowy najmu.
Tomasz Mika, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo–Przemysłowych JLL w Polsce, dodaje;
Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z tak znanym klientem jak Leroy Merlin. Kontrakt obejmujący 53.000 mkw. to największa nowa umowa najmu podpisana w tym roku na polskim rynku powierzchni magazynowo-przemysłowych. Centralne położenie Strykowa umożliwiające sprawną dystrybucję towarów na terenie całego kraju, dostęp do infrastruktury transportowej – autostrad A1 i A2 – bliskość już funkcjonującego magazynu oraz atrakcyjne warunki najmu zadecydowały o wyborze tej lokalizacji.
Leroy Merlin ma już jeden magazyn w Strykowie, o powierzchni 56.000 mkw. W połączeniu z nowo realizowaną inwestycją firma stworzy w rejonie Łodzi swój główny magazynowy hub w Polsce.