Nadmiar chętnych na M+ w Gdyni

1307

Obecnie mamy 2,3 tys. chętnych na 172 lokale budowane w ramach rządowego programy Mieszkanie plus w Gdyni – powiedział członek zarządu PFR Nieruchomości Tomasz Górnicki. Jak przypomniał, nabór zamykany jest 30 listopada (piątek) o godz. 15.30.

– Złożenie samego wniosku jest dla nas jedynie sygnałem informującym o zainteresowaniu danej osoby programem Mieszkanie plus – powiedział Górnicki.

– Osoby, które złożą wniosek, muszą go uzupełnić o wymagane dokumenty, np. wyciąg z rachunku bankowego z ostatnich trzech miesięcy, zaświadczenie z miejsca pracy oraz PIT za ubiegły rok. Dopiero po złożeniu kompletu tych dokumentów rozstrzygnie się, czy kandydat przeszedł weryfikację czynszową, oraz spełnia kryteria społeczne i finalnie zostanie z nim zawarta umowa najmu, bądź najmu z dojściem do własności – podkreślił członek zarządu PFR Nieruchomości Tomasz Górnicki.

Przyszli najemcy mają do wyboru mieszkania od 1-pokojowych do 5-pokojowych. Mogą wybrać opcję najmu, a także najmu z dojściem do własności w różnych okresach – 15, 20, 25, 30 lat.