Nad Osiedlem Botaniczna w Poznaniu zawisła wiecha

1120
Botaniczna wiecha 1

Botaniczna wiecha 1

Budowa nowego osiedla mieszkaniowego, powstającego na poznańskich Ogrodach, jest już zaawansowana. Widać całą konstrukcję budynków tworzonych w ramach pierwszego etapu inwestycji. Położono właśnie ostatni element konstrukcji dachu, więc jak nakazuje tradycja budowlana nad Osiedlem Botaniczna zawisła wiecha.

Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem. W popularnej inwestycji deweloper sprzedał już ponad 100 ze 175 mieszkań. Rekordowe zainteresowanie wynika przede wszystkim z atrakcyjnej lokalizacji. Bliskość centrum, a jednocześnie terenów rekreacyjnych sprawia, że poznaniacy chętnie wybierają to miejsce.
Poza samą lokalizacją klienci cenią sobie także przemyślane układy mieszkań. Chwalą również architekturę za jej nowoczesny charakter – mówi Agata Olszyńska, dyrektor sprzedaży i marketingu Nickel Development.Jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa sprzedaży tej inwestycji. Przewidujemy równie duże zainteresowanie drugim etapem, którego sprzedaż rozpoczniemy już za parę miesięcy.
Projekt Osiedla Botaniczna pochodzi z pracowni Insomia, znanej z odważnych pomysłów oraz wielokrotnie nagradzanej.
Ważnym atutem dla przyszłych mieszkańców osiedla jest to, że położone po sąsiedzku tereny Rusałki są obecnie modernizowane. Już w przyszłym miesiącu ma tam zacząć działać całoroczna restauracja oraz beach bar. Od początku maja ponownie czynny jest także Ogród Botaniczny.
W ciągu kilku tygodni będzie można wejść na terem budowy i obejrzeć wybrany lokal. Na razie uniemożliwiają to jeszcze względy bezpieczeństwa. Na terenie inwestycji nadal pracują żurawie wieżowe i inne ciężkie sprzęty. W biurze sprzedaży Nickel Development przy ul. Piątkowskiej 110 w Poznaniu można jednak zapoznać się z ofertą oraz obejrzeć osiedle na makiecie architektonicznej. Inwestycję doskonale widać także od ulicy Św. Wawrzyńca, czy ul. Botanicznej.
Botaniczna wiecha 2
Do wyboru klientów pozostały jeszcze mieszkania 2-, 3- oraz czteropokojowe.
W ofercie nadal posiadamy mieszkania z ładnymi widokami. Wiele typów lokali jest w tej inwestycji powtarzalnych na różnych kondygnacjach, więc mimo zaawansowanego etapu sprzedaży nie pozostały nam wcale lokale mniej atrakcyjne – mówi Paweł Zadłużny, specjalista ds. sprzedaży.
Na I etap składają się dwa dwusegmentowe budynki 7-piętrowe z niższymi 4-piętrowymi częściami łączącymi poszczególne segmenty. Zaprojektowano w nich 175 mieszkań z balkonami, loggiami lub tarasami. Będą też rowerownie i komórki lokatorskie. Pod ziemią znajdą się dwie dwupoziomowe hale garażowe o łącznej ilości 240 miejsc postojowych. Parter zajmą lokale usługowe o łącznej powierzchni ok. 2000 m kw. Obsługa komunikacyjna zapewniona będzie z ul. Św. Wawrzyńca. Budynki z I etapu będą gotowe w I kwartale 2016 r.

Aktualną ofertę można sprawdzić na stronie www.botaniczna.com