Na Wyspie Spichrzów powstanie kompleks Nowa Motława

1236
Nowa Motlawa

Nowa Motlawa

Dekpol SA wprowadził do oferty nową inwestycję na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. Nowa Motława to kompleks budynków, w których znajdzie się 298 lokali mieszkalnych i aparthotel ze 174 apartamentami w systemie condo. Projekt architektoniczny inwestycji przygotowany przez pracownię Kozikowski Design nawiązuje do historycznej zabudowy wyspy, która wkrótce ma szansę stać się najmodniejszą dzielnicą w mieście.

Nowa Motława jest najnowszą inwestycją firmy Dekpol realizowaną w Gdańsku na Wyspie Spichrzów w prestiżowym sąsiedztwie największych atrakcji turystycznych miasta, m.in. Żurawia, Filharmonii Bałtyckiej i ulicy Długiej. Kompleks będzie składał się z 298 apartamentów mieszkalnych o powierzchni od 27 do 74 m kw. oraz 174 apartamentów hotelowych o powierzchni od 22 do 41 m kw.
W północno-zachodnim skrzydle kompleksu znajdzie się hotel z 1- i 2-pokojowymi apartamentami sprzedawanymi w systemie condo. Natomiast w drugiej części inwestycji położonej nad rzeką Nowa Mołtawa znajdą się budynki mieszkalne, gdzie przeważać będą apartamenty 2- i 3-pokojowe – o szczegółach inwestycji opowiada Mariusz Tuchlin, prezes zarządu firmy Dekpol SA.
Projekt kompleksu przewiduje szereg nowoczesnych udogodnień. Do dyspozycji zarówno mieszkańców, jak i gości hotelowych będzie strefa wellness o powierzchni 453 m kw. z basenem wewnętrznym o powierzchni 80 m kw., a także saunami, jacuzzi i siłownią. Deweloper prowadzi również rozmowy w sprawie rozbudowy infrastruktury nadbrzeża i zbudowania mariny jachtowej przy inwestycji.
W części aparthotelowej nie zabraknie ponadto całodobowej recepcji do obsługi gości i zaplecza gastronomicznego, gdzie będą serwowane śniadania. Ponadto w apartamentach hotelowych zostaną zastosowane inteligentne systemy zarządzania typu teletechnika SMART oraz system BMS.
Architektura pięciu połączonych ze sobą 8- i 7-kondygnacyjnych budynków inspirowana jest historyczną zabudową wyspy. Do znajdujących się w okolicy zabytkowych spichlerzy nawiązują charakterystyczne dwuspadowe dachy, pokryta jasnymi płytami cementowymi elewacja oraz drewniana stolarka okienna.
Jak podkreśla Mariusz Tuchlin Wyspa Spichrzów w Gdańsku przeżywa swój renesans i w najbliższej przyszłości ma szansę stać się jedną z najmodniejszych dzielnic miasta, zarówno pod kątem miejsca do życia i pracy, jak i wypoczynku. Dlatego oferta adresowana jest do osób, które poszukują bezpiecznej inwestycji w atrakcyjnej lokalizacji z gwarancją pewnego zysku.
Poza reprezentatywnym sąsiedztwem Głównego Miasta ogromną zaletą lokalizacji inwestycji jest doskonała komunikacja z lotniskiem, Dworcem Głównym i południową obwodnicą Gdańska. Kompleks Nowa Motława położony jest zaledwie ok. 15 minut drogi od plaży Górki Zachodnie i 20 minut od rezerwatu Ptasi Raj na Wyspie Sobieszewskiej.
Oferta na zakup apartamentu hotelowego obejmuje: pełne wykończenie i wyposażenie, czynsz gwarantowany w pierwszych 5 latach w wysokości 33 proc. ceny netto nabytej inwestycji, a w kolejnych latach (6-15) czynsz proporcjonalny w wysokości 50 proc. przychodu z usług noclegowych.
Apartamenty mieszkalne będą z kolei sprzedawane w stanie deweloperskim lub z opcją wykończenia „pod klucz”. Istnieje również możliwość zakupu lokalu mieszkalnego w systemie „kup i wynajmij” z możliwością podpisania umowy najmu na 5 lat, podziałem zysków z operatorem w proporcji 70/30 proc. i gwarantowaną stopą zwrotu z inwestycji (minimum 5 proc. w skali roku).
Deweloperem i generalnym wykonawcą kompleksu Nowa Motława jest Dekpol SA. Inwestycja będzie realizowana w II etapach. W ramach pierwszego etapu powstaną 94 apartamenty mieszkalne i aparthotel ze 174 jednostkami hotelowymi. Dekpol rozpoczął już sprzedaż, a termin oddania obiektu do użytkowania zaplanowano na styczeń 2017 roku.