Matexi Polska wybuduje 600 mieszkań na Woli

1067
Górce 142 Matexi

Górce 142 Matexi

Matexi Polska buduje bank ziemi. W sierpniu deweloper o belgijskich korzeniach przejął od spółki Restaura Kolska (kontrolowanej przez hiszpański bank BMN) prawo użytkowania wieczystego działki o powierzchni 26.816 mkw. przy ul. Kolskiej w Warszawie.

Powstanie tam kompleks mieszkaniowy z prawie 600 mieszkaniami. Spółka rozłoży prace na cztery etapy. Na klientów czekać będą lokale o powierzchni od 30 do 120 mkw. Obecnie Matexi Polska zajmuje się projektem osiedla. W planach ma realizację budynków o pięciu kondygnacjach z garażem podziemnym. Teren jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
Mamy pozwolenie na budowę uzyskane przez poprzedniego właściciela. Niemniej jednak projekt ten będziemy zmieniać, tak aby odpowiadał on bieżącym oczekiwaniom rynku – powiedział Mirosław Bednarek, szef Matexi Polska.
Jest to kolejna stołeczna inwestycja spółki. U zbiegu ulic Duracza i Magiera na warszawskich Bielanach powstaje Słodowiec Park (9-piętrowy obiekt mieszczący około 90 lokali). Natomiast na warszawskim Bemowie deweloper kończy realizację swojego pierwszego polskiego projektu – Górce.142. Następne przedsięwzięcia, m.in. u zbiegu ulic Romera i Surowieckiego na warszawskim Ursynowie, ruszą niebawem.

Wiz. Górce.142 – pierwsza inwestycja Matexi Polska nad Wisłą

Źródło: Eurobuild CEE