Krosno: Rusza ostatni etap budowy Osiedla Generalskiego

1193
Generalskie Krosno Wikana

Generalskie Krosno Wikana

Za cztery tygodnie rozpocznie się budowa ostatniej części Osiedla Generalskiego w Krośnie. Inwestycję realizuje deweloper Wikana S.A.

Osiedle Generalskie powstaje przy ul. Generała Józefa Hallera. Składa się z trzech budynków mieszkalnych i jednego usługowego. Pierwsze prace przy jego budowie rozpoczęły się jesienią 2010 r. Do chwili obecnej powstały już dwa budynki mieszkalne (liczące w sumie 109 mieszkań) i jedna nieruchomość przeznaczona na działalność usługowo-handlową.
Niebawem rozpocznie się realizacja ostatniego budynku mieszkalnego. Będzie się składał z 60 mieszkań o powierzchni od 38 do 68 mkw. Powstanie też wielostanowiskowy, podziemny garaż.
Generalnym wykonawcą inwestycji, podobnie jak jej poprzednich etapów, będzie Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane. Chcemy, żeby prace rozpoczęły się już w połowie lipca – mówi Sławomir Horbaczewski, prezes zarządu Wikana S.A.
Cena mieszkań w nowym budynku będzie się kształtowała na poziomie 3,8 tys. zł za mkw. Chętnych nie powinno brakować. Wszystkie mieszkania zbudowane w ramach wcześniejszych etapów inwestycji zostały już kupione, a do tutejszego lokalu usługowego wprowadziły się m.in. poradnie medyczne i sklepy.
Nic dziwnego, bo Osiedle Generalskie wyróżnia się doskonałą lokalizacją. Położone jest w niewielkiej odległości od centrum miasta, co sprawia, że mieszkańcy mają dobry dostęp do szkół, urzędów, instytucji użyteczności publicznej i popularnych sklepów, takich jak Intermarche, Biedronka, czy Lidl.
Co ważne, Osiedle Generalskie to nie tylko budynki, ale także bogato i atrakcyjnie zagospodarowana przestrzeń. Już teraz nie brakuje tu zieleni i elementów małej architektury, takich jak ławeczki. Powstał też duży i barwny plac zabaw dla dzieci. Projekt osiedla, opracowany przez Biuro Architektoniczne Wiercioch z Rzeszowa, przewiduje też budowę ogrodzonego boiska sportowego oraz oświetlonych alejek spacerowych.