Krakowska inwestycja BRE.locum nagrodzona

1239
Nowe Dąbie BRE

Nowe Dąbie BRE

Osiedle Nowe Dąbie realizowane przez firmę BRE.locum SA – członka Polskiego Związku Firm Deweloperskich – zostało laureatem konkursu architektonicznego zorganizowanego przez Dziennik Polski i Urząd Miasta Krakowa w kategorii „Architektura mieszkaniowa”.

Małopolski Ogród Sztuki, Pałacyk Zofijówka, osiedle Nowe Dąbie I przy ul. Dąbskiej i Centrum Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zwyciężyły w konkursie architektonicznym „Kraków – mój dom”. Dziennik Polski zorganizował go wspólnie z Urzędem Miasta Krakowa. Zadaniem konkursu było wyłonienie najciekawszych projektów architektonicznych, promowanie dobrych wzorców i jakości, która wyróżnia ciekawą architekturę w tkance miasta. Co istotne, konkurs miał publiczny charakter – w ostatniej fazie na kandydatów wyłonionych przez kapitułę głosowali mieszkańcy Krakowa. Krakowianie wskazali nagrodzone inwestycje jako najlepsze nowe obiekty w krajobrazie miasta. O ostatecznym wyniku decydowała kapituła konkursu, w której zasiadali znawcy architektury i urbanistyki.
Konkurs był okazją do wnikliwego przyjrzenia się najnowszej architekturze Krakowa. Przewodniczący kapituły konkursu, architekt i urbanista prof. Witold Cęckiewicz z radością podkreślał, że obecnie realizowane są coraz lepsze zespoły mieszkaniowe. Jak stwierdził Krzysztof Suskiewicz, prezes BRE. locum:
Wyróżnienie naszej inwestycji to dla nas zaszczyt i okazja do jeszcze większych starań, aby dostarczać przyszłym mieszkańcom nie tylko wygodnego, ale i wysmakowanego produktu – osiedla i mieszkania. Cieszy, że osiedle Nowe Dąbie I zostało postawione przez kapitułę konkursu za wzór dla innych.
Osiedle Nowe Dąbie I zaprojektowała pracownia Ludomira Książka LJK Architekci.