Korona Kielce otwarta

1120

21 miesięcy trwały prace, które pozwoliły na otwarcie galerii handlowej w Kielcach. 16 maja 2012 pierwsi klienci odwiedzili Galerię Korona.

Galeria Korona powstała przy głównej arterii komunikacyjnej Kielc – ul Warszawskiej. Powierzchnia najmu w nowo powstałym obiekcie wynosi 34 tys. mkw. Wynajmem tych powierzchni zajmuje się spółka Libra Project. W 150 lokalach już teraz odnaleźć można najpopularniejsze marki z branży handlowo-usługowej. Wartość całego przedsięwzięcia szacowana jest na ok. 100 mln zł.

Inwestorem galerii Korona jest Dariusz Miłek. Jak sam stwierdził, w swoich planach inwestycyjnych ma jeszcze budowę trzech dużych obiektów handlowych – prawdopodobnie w Olsztynie, Inowrocławiu i Lesznie. Kielecka galeria jest dla inwestora drugim przedsięwzięciem deweloperskim. Wcześniej Miłek przyczynił sie do powstania Cuprum Arena w Lubinie. Inwestor ocenia, że na planowane przedsięwzięcia jest w stanie przeznaczyć ok. 2 mld zł. Podkreśla przy tym, że branża deweloperska nie będzie jego główną działalnością. Chciałby w dalszym ciągu rozwijać firmę z branży obuwniczej – NG2 – której jest głównym udziałowcem.

źródło: eurobuildcee.com i propertynews.pl