Kamień węgielny pod fabrykę mebli w Wągrowcu

1209
fabryka mebli Wagrowiec 2

fabryka mebli Wagrowiec 2

Na nieruchomości przy obwodnicy Wągrowca odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnej fabryki mebli realizowanej przez firmę POLINOVA POLSKA.

Dzięki rozpoczętej inwestycji, już za około rok w Wągrowcu rozpocznie produkcję najnowocześniejsza fabryka tapicerowanych mebli skórzanych nie tylko w Polsce, ale i w Europie – zapewniali Gerd Hemmerling, właściciel Holdingu POLINOVA oraz komandytariusze spółki POLINOVA POLSKA Alfons i Tomasz Hemmerlingowie, którzy przedstawili uczestnikom uroczystości zakres realizowanej inwestycji oraz podkreślili duży wkład gospodarzy Wągrowca w przekonanie inwestora do wyboru tego miasta na budowę tej fabryki oraz pomoc w przygotowaniu inwestycji. O inwestycję tę starało się bowiem także inne miasto w Wielkopolsce, które nie sprostało oczekiwaniom właściciela holdingu POLINOVA.
Działka, którą kupili Niemcy w Wągrowcu ma 21 hektarów. Przy wągrowieckiej obwodnicy powstanie zakład z dwiema halami produkcyjnymi o powierzchni 52.000 m kw. z niezbędnym zapleczem socjalnym dla pracowników, który będzie produkował meble na eksport. Fabryka będzie specjalizować się w segmencie produkcji skórzanych mebli tapicerowanych. Dziennie jej teren będzie opuszczało kilkanaście TIR-ów z meblami, eksportowanych głównie do Niemiec. Łączny koszt budowy fabryki – największej od lat inwestycji w Wągrowcu i jednej z największych tegorocznych inwestycji w Wielkopolsce – wyniesie ok. 100 mln zł. Docelowo fabryka zatrudni 1200 pracowników, w tym 30 proc. stanowić będą kobiety. Proces rekrutacyjny rozpoczął się już kilka miesięcy temu. Poszukiwani są tapicerzy i szwaczki.fabryka mebli Wagrowiec 1
Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki firmy POLINOVA zaszczycili swoją obecnością m.in. wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, prymas Polski ks. abp Józef Kowalczyk, który poświęcił kamień węgielny, wojewoda wielkopolski Piotr Florek, posłowie na Sejm RP oraz wykonawcy inwestycji – firmy Goldbeck.
Burmistrz Stanisław Wilczyński podziękował inwestorowi za wybór Wągrowca na realizację tej inwestycji oraz wszystkim osobom, które wspierały władze miasta w tym przedsięwzięciu. Wyraził także przekonanie, że nowa fabryka poprawi sytuację na rynku pracy w Wągrowcu i powiecie wągrowieckim oraz pobudzi zainteresowanie Wągrowcem wśród kolejnych inwestorów. Miasto posiada ponad 54 ha w pełni uzbrojonych terenów pod inwestycje, w większości położonych przy obwodnicy.
Otwarcie fabryki i rozpoczęcie w niej produkcji jest planowane na czerwiec 2015 roku.

Źródło: www.wagrowiec.eu