Inter IKEA rozbudowuje Park Handlowy w Poznaniu

1418
Park Handlowy Franowo 2

Park Handlowy Franowo 2

Inter IKEA Centre Group Poland otrzymała decyzję o pozwoleniu na budowę pasażu handlowego na działce przy ul. Szwedzkiej w Poznaniu. Prace budowlane rozpoczęły się wraz z początkiem roku.

 

Budowa pasażu handlowego to kolejny etap rozbudowy Parku Handlowego Franowo przy ul. Szwedzkiej w Poznaniu. Nowy obiekt o powierzchni 14.000 m kw. będzie gotowy we wrześniu tego roku. W ramach projektu rozbudowy już w czerwcu 2011 roku Inter IKEA Centre Group Poland oddała do użytku sklep OBI o powierzchni 11.500 m kw. oraz wybudowała nowoczesną elektrostację dla miasta Poznania. Dodatkowo w 2011 roku został oddany do użytku wolno stojący sklep Decathlon o powierzchni 4000 m kw.
– Rok 2013 w Poznaniu upłynie nam pod znakiem intensywnej, ale niezwykle satysfakcjonującej pracy. To dynamiczne miasto i cieszymy się, że możemy rozwijać się razem z nim. Mamy nadzieję, że nowy pasaż znacznie wzbogaci ofertę handlową dostępną w Poznaniu i w regionie – mówi Andrzej Smejda kierownik projektu.
Po rozbudowie Park Handlowy Franowo będzie miał do zaoferowania 80.000 m kw. powierzchni handlowej z około 35 sklepami (w tym sklepy wielkopowierzchniowe) z różnorodną ofertą dla całej rodziny. Centrum dodatkowo zyska 1000 nowych miejsc parkingowych. Obiekt zlokalizowany jest 7 km na południowy-wschód od centrum Poznania, tuż przy węźle komunikacyjnym drogi nr 11, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2.

O Inter IKEA Centre Group Poland:

Inter IKEA Centre Group Poland należy do grupy spółek IKEA. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. Obok IKEA w należących do Inter IKEA Centre Group Poland centrach handlowych można znaleźć liczne sklepy oferujące zróżnicowany asortyment. Inter IKEA Centre Group Poland jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Obecnie firma pracuje nad rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu, rozbudową Centrum Handlowego Franowo oraz budową centrum handlowego w Lublinie.