1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Last Update:
General update: 06-09-2018 13:22

#NiezwykłeMieszkania Willi Urbano na Targach Mieszkań

Już 8 i 9 września odbędą się w Poznaniu Targi Mieszkań i Domów. To największa impreza targowa, podczas której spotykają się wszyscy uczestnicy polskiego rynku nieruchomości.

Urbano  wszelkich informacji dotyczących inwestycji przy ulicy Sucjej w Poznaniu udziela na stoisku F-16

Na początku września pawilon nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie miejscem spotkań, rozmów na temat mieszkań i konferencji poświęconych rynkowi nieruchomości. Organizatorem wydarzenia jest spółka Nowy Adres S.A., od 2018 roku należąca do grupy Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP). – Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności szukających swojego nowego domu, czy mieszkania – mówi Grzegorz Zieliński, dyrektor Targów Mieszkań i Domów z firmy Nowy Adres.

Targowe premiery
Każda edycja Targów Mieszkań i Domów od spółki Nowy Adres, gromadzi dużą liczbę zwiedzających – aż do 10 tysięcy osób podczas rekordowych edycji. To idealny czas i miejsce na premiery. Deweloper Sky Investments poinformuje o starcie sprzedaży zupełnie nowego osiedla domów na poznańskich Podolanach. W I etapie Rodzinnych Podolan zostanie wybudowanych 12 domów o metrażu 76 – 79 m kw., z tarasami do 20 m kw. Ponadto inwestor zaprezentuje III część już budowanego osiedla Rodzinne Komorniki. – W tym etapie powstaną 22 domy o powierzchni 79 i 90 m kw. – mówi Agnieszka Jałoszyńska, Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Sky Investments.
Oprócz Komornik, można zamieszkać w popularnej ostatnio gminie Swarzędz. W Rabowicach oddalonych 2 km od Swarzędza i 8 km od Poznania, inwestycję rozwija Greenbud Development. Podczas targów przedstawi nowy, III etap osiedla Zielone Rabowice II.  – Proponujemy 12 domów jednorodzinnych dwulokalowych, o powierzchni 83 m kw. i dwa 75 m kw., z ogrodami o powierzchni 500 m kw. – zaznacza Magdalena Błaszkowiak-Pepel, specjalista ds. sprzedaży Greenbud Development.

Nową inwestycję zaprezentuje jeden z największych deweloperów w regionie, spółka Agrobex. – Podczas targów pokażemy nowy projekt mieszkaniowy Zielone Pobiedziska, czyli kameralne osiedle, w ramach którego powstaną 4 budynki z 60 lokalami. Naszą ofertę uzupełnią inwestycje poznańskie – Nowe Żegrze i Wilczak 20 oraz osiedle Radosna III w Zalasewie i osiedle Słoneczne w Szamotułach – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex.
Dwie zupełnie nowe inwestycje w Poznaniu, na granicy Górczyna i Grunwaldu, proponuje deweloper Quadro Development. Przy ulicy Sielskiej 14 powstanie budynek wielorodzinny z 22 mieszkaniami, a przy ulicy Bosej 7 – z 27 lokalami. Nazwy inwestycji Bosa 7 i Sielska 14 komunikują adres, jeden z najbardziej atrakcyjnych w Poznaniu, z dogodnym dojazdem w kilka minut do centrum.

Mieszkania nadal dostępne
Targi Mieszkań i Domów to z jednej strony premiery, a z drugiej – regularna sprzedaż mieszkań w inwestycjach popularnych od dłuższego czasu. Do takich należą z pewnością osiedla w zachodniej stronie Poznania, blisko Jeziora Rusałka i Strzeszyńskiego. Przy ulicy Jasielskiej rozrasta się osiedle Reduta Nowe Podolany. EBF Development oferuje gotowe mieszkania w budynku nr 6 oraz lokale od 42 do 83 m kw. w budynku nr 7, którego zakończenie budowy planowane jest na koniec IV kwartału 2018.
Natomiast Nowe Ogrody, które powstają w pobliżu ul. Polskiej oprócz IV etapu, gdzie znajdą się lokale od ok 30 do 92 mkw. podczas targów będzie kusić także rabatami. – Klienci odwiedzający nasze stoisko mogą liczyć na ofertę specjalną dotyczącą II etapu – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.

Nowe Ogrody i Reduta Nowe Podolany to nie jedyne mieszkania dostępne obok jeziora. Zamieszkać blisko przyrody można też na poznańskim Zielińcu, niedaleko Antoninka. W osiedlu Młyn nad Cybiną, położonym nad Jeziorem Swarzędzkim, są ostatnie wolne lokale w metrażach 30 – 105 m kw. Inwestorem jest Grupa Partner.

Duży wybór w ofercie będą mieć osoby szukające mieszkania na przedmieściach. Deweloper Linea proponuje nie tylko domy jednorodzinne i szeregowe, ale też lokale w budynkach wielorodzinnych – „Villa” i Logo”. W ofercie znajdzie się sporo kawalerek i mieszkań dwupokojowych, o zróżnicowanym metrażu 27 – 57 m kw. – Nasze osiedle wybierają w większości młodzi ludzie, ze względu na dobrą lokalizację, dużą ilość terenów zielonych oraz spokojny styl życia – wyjaśnia Adam Wędrychowicz z firmy Linea.
Zróżnicowane metraże i aż trzy osiedla wyróżniają KM Building. – Oferujemy domy szeregowe w cenie mieszkania w Brodowie i Błażejewku. Osoby chcące mieszkać w gminie Swarzędz, mogą wybrać Zalasewo Park – zastrzega Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Okazja, by zainwestować
Wrześniowe targi mieszkaniowe z pewnością odwiedzą klienci myślący o tym, aby kupić mieszkanie, a następnie je wynająć. Dla nich idealną propozycją będzie Nadolnik Compact Apartments od Grupy Partner. Warto kupić smart apartament, a następnie zarabiać na wynajmie ze stopą zwrotu 8 procent. – Widzimy też zainteresowanie klientów indywidualnych, bowiem rata kredytu będzie wynosić 600 zł. Młodzi ludzie opuszczają pierwszy dom i wolą spłacać własną nieruchomość, zamiast wynajmować stancję – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner.
Odwiedzający poznają nie tylko pełne spektrum deweloperskich osiedli, ale odwiedzą strefę seminariów, będą mogli poznać swoją zdolność kredytową, a także wymienić doświadczenia związane z zakupem, czy najmem. Ponadto zostanie przygotowana specjalna strefa dla najmłodszych gości targowych.

Zarówno 8, jak i 9 września MTP będą otwarte dla zwiedzających od godz. 10.

Warsaw West V sprzedany

Panattoni Europe sprzedaje kolejny obiekt logistyczny - Panattoni Park Warsaw West V

o powierzchni 70 tys. m kw. Nabywcą jest holenderska spółka, dla której jest to pierwsza inwestycja na polskim rynku magazynowym. .Inwestorzy mają apetyt na aktywa logistyczne. Rosnące zapotrzebowanie na powierzchnie logistyczne i przemysłowe to trend ogólnoświatowy, spowodowany przede wszystkim dynamicznym rozwojem e-commerce. Dzięki temu rynek w Polsce odnotowuje rekordowy popyt na powierzchnie magazynowe nie tylko wśród najemców, ale i inwestorów. Dowodem tego jest najnowsza transakcja zbycia centrum logistycznego Panattoni Park Warsaw West V. Nabywcą jest spółka kontrolowana przez jedną z wiodących, globalnych firm inwestycyjnych na rynku nieruchomości, dla której była to pierwsza inwestycja na polskim rynku nieruchomości logistycznych.

Polska to drugi po Niemczech najbardziej dynamicznie rozwijający się rynek nieruchomości logistycznych w Europie. W ciągu ostatniego roku wybudowano i wynajęto w Polsce ok 2 mln m kw. nowej powierzchni. Centralne położenie kraju, istniejąca infrastruktura przemysłowa i komunikacyjna, dostęp do wykwalifikowanej kadry stwarzają trwałe warunki dalszego rozwoju rynku nieruchomości logistycznych w Polsce. Jak komentuje Robert Dobrzycki Chief Executive Officer Europe: „Transakcja zbycia nieruchomości na rzecz wiodącego gracza na europejskim rynku magazynowym potwierdza, że rynek kapitałowy bardzo pozytywnie patrzy na obiekty magazynowe klasy „A”. Dzieje się tak głównie za sprawą rozwoju branży e-commerce, rekordowego popytu, a tym samym niskiego poziomu pustostanów, ale także dzięki atrakcyjności samej branży i jej poziomu stawek kapitalizacji zwrotów” i dodaje: „Dodatkowo stały wzrost kosztów budów sprawia, że istniejące nieruchomości są bardzo atrakcyjnymi produktami, relatywnie tańszymi od dopiero co powstających, dzięki czemu są korzystnie odbierane przez inwestorów kapitałowych”.

Panattoni Park Warsaw West V o powierzchni blisko 70 tys. m kw. jest zlokalizowany przy wjeździe do Warszawy, w sąsiedztwie autostrady A2. Inwestycja została ukończona w I kw. 2018 r.

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych dewelop erów powierzchni logistycznych i przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. Panattoni obecny jest w Europie od 2005 roku gdzie wybudował już ponad 6 milionów m kw. nowoczesnej powierzchni logistycznej i przemysłowej. W ramach Panattoni Europe działa takze struktura, dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak Amazon, Arvato services Polska, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker, Selgros czy Tesco. Panattoni Europe prowadzi działalność w Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach, Niemczech i w Rumunii. www.panattonieurope.com

Park Hegyeshalom kupiony

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował dziś o sprzedaży Prologis Park Hegyeshalom na Węgrzech firmie Horvath Rudolf Intertransport Ltd, węgierskiemu dostawcy usług logistycznych.

Zawarta transakcja obejmuje w pełni wynajęty obiekt magazynowy klasy A o łącznej powierzchni 32 300 metrów kwadratowych oraz 24 hektary gruntów.

Prologis Park Hegyeshalom jest pierwszym parkiem logistycznym klasy A w północno-zachodnim regionie Węgier, który leży w tak zwanym „magicznym trójkącie”, na styku trzech granic: węgierskiej, austriackiej i słowackiej. Z parku można łatwo dostać się autostradą do Bratysławy (M15), Wiednia i Budapesztu (M1).

Nasza strategia koncentruje się na rynkach z wysokimi barierami wejścia, które wykazują wysoki popyt przy jednoczesnym niskim wskaźniku pustostanów. Zgodnie z tą polityka inwestycyjną, będziemy dalej skupiać naszą uwagę na kluczowych lokalizacjach w regionie Budapesztu.

László Kemenes, senior vice president and country manager Prologis na Węgrzech
W zawarciu umowy spółkę Prologis reprezentowała agencja JLL, a firmę Horvath Rudolf agencja Deloitte.

Bieruń skomercjalizowany

Firma Auto Partner podpisała aneks zwiększający powierzchnię najmu w parku logistycznym w Bieruniu o ok. 11,5 tys. m2. Dostarczenie gotowego obiektu planowane jest na luty 2019 r. Tym samym park w Bieruniu, za komercjalizację którego odpowiedzialne jest MLP Group, został wynajęty w 100%.

Firma Auto Partner podpisała aneks zwiększający powierzchnię najmu w parku logistycznym w Bieruniu o około 11,5 tys. m2 (do 41 tys. m2). Około 11 tys. m2 zostanie przeznaczone na powierzchnie magazynowe a pozostałe 500 m2 - na cele biurowe. Dostarczenie gotowego obiektu planowane jest na luty 2019 roku. Zadanie generalnego wykonawstwa zostało powierzone firmie Joka. Zawarcie aneksu z firmą Auto Partner oznacza, że centrum logistyczne w Bieruniu zostało wynajęte w 100%. Obecnie Auto Partner wynajmuje w parku logistycznym w Bieruniu 27 tys. m2.

MLP Group sprzedało park logistyczny w Bieruniu w 2015 roku firmie WestInvest Gesellschaft für Investmentfonds mbH (Deka Immobilien). Aktualnie na podstawie umowy deweloperskiej MLP Group jest odpowiedzialne za jego komercjalizację. Centrum logistyczne w Bieruniu oferuje 55 tys. m2 powierzchni magazynowej. Znajduje się ok. 7 km od centrum miasta Tychy i funkcjonuje w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Bliskość autostrady A4 i drogi ekspresowej S1 zapewnia bardzo dobrą komunikację i dostęp do miast w całej Polsce.

Auto Partner jest klientem MLP Group od 2014 roku. „Firma Auto Partner jest jednym z naszych kluczowych najemców. Bardzo cieszymy się z dalszego rozwoju współpracy. To potwierdza, że nasza oferta jest bardzo dobrze dopasowana do oczekiwań najemców” – powiedział Piotr Krawczyk, Manager of BTS Projects MLP Group S.A.

Auto Partner S.A. jest jednym z największych na rynku polskim importerów i dystrybutorów części samochodowych. Firma działa na rynku od 25 lat, współpracuje z około 180 dostawcami części zamiennych w obszarze tzw. rynku aftermarket, jak również dostawcami OEM z całego świata. Spółka w czerwcu 2016 roku zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Betterware w MLP Pruszków I

Międzynarodowy dystrybutor sprzętu i środków czyszczących, przeznaczonych do gospodarstw domowych, przedłużył najem około 1750 m2 powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym MLP Pruszków I należącym do MLP Group.

Firma Betterware Polska Sp z o.o. podpisała z MLP Group umowę dotyczącą przedłużenia najmu około 1750 m2 powierzchni w parku logistycznym MLP Pruszków I. Z tego około 1465 m2 jest przeznaczone na cele magazynowe, a około 285 m2 stanowią powierzchnie socjalne i biurowe. Najemca jest związany z MLP Group od 2012 roku.

Betterware jest międzynarodowym dystrybutorem sprzętu i środków czyszczących przeznaczonych do gospodarstw domowych. Firma pochodząca z Wielkiej Brytanii działalność w Polsce rozpoczęła w 2007 roku. W kolejnych latach ze swoją ofertą weszła także do Czech, Słowacji i na Węgry.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z przedłużenia umowy najmu. Potwierdza to, że nasza oferta jest dobrze dopasowana do oczekiwań naszych klientów. W efekcie zapewnia nam to możliwość ciągłego rozwoju i wzrostu skali działania" – podkreślił Tomasz Pietrzak, Leasing Manager w MLP Group S.A.

MLP Pruszków I to pierwszy park stworzony przez MLP Group. Na terenie 43 hektarów gdzie powstało łącznie 170 695 m² powierzchni magazynowo-produkcyjnej. W ciągu kilkunastu lat funkcjonowania park ten stał się małym miasteczkiem z własną infrastrukturą wewnętrzną. Centrum posiada około 50 klientów. Kompleks znajduje się na ogrodzonym i chronionym przez 24h na dobę terenie, obsługiwany jest przez niezależną bocznicę kolejową. Obiekt posiada spore zasilanie energetyczne, duże możliwości przyszłego rozwoju dla klientów oraz proporcjonalnie duży procent miejsc parkingowych. MLP posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z Centrum Warszawy jak i głównymi arteriami łączącymi Warszawę z innymi ośrodkami miejskim