1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Last Update:
General update: 07-08-2017 12:40

Echo Investment buduje Nową Dzielnicę w Łodzi

Lodz Nowa Dzielnica1

Spółka Echo Investment rozpoczęła realizację Nowej Dzielnicy – osiedle powstaje przy ul. Wodnej 23, w tętniącym życiem nowym centrum Łodzi. Generalnym wykonawcą projektu została firma Mota Engil Central Europe SA.


Nowa Dzielnica to doskonale skomunikowane osiedle otoczone zielenią i ciszą, w pobliżu miejskich parków, ścieżek rowerowych, muzeów i kin. Główna ulica Łodzi – Piotrkowska – znajduje się na wyciągnięcie ręki.
Na pierwszy etap inwestycji składać się będzie 86 mieszkań o powierzchni od 23 do 123 mkw. W inwestycji przewidziano mieszkania jedno- i dwupoziomowe. Na ostatniej i przedostatniej kondygnacji budynku część lokali posiadać będzie tarasy o powierzchni do 80 mkw. Kompleks mieszkaniowy zainspirowany został zasadą współdzielenia przestrzeni. W osiedlu powstanie m.in prywatna biblioteka, ogródek warzywny oraz miejsce przeznaczone do wspólnych spotkań.
- Będzie to przestrzeń szyta na miarę, o której wyglądzie i przeznaczeniu decydować będą jej mieszkańcy. Echo Investment to deweloper, który szanuje lokalne korzenie, dlatego nowoczesne i przyjazne architektonicznie osiedle doskonale wpisuje się w łódzkie śródmieście – mówi Dawid Wrona z biura sprzedaży.
Budowa osiedla rozpoczęła się w tym miesiącu. Zakończenie realizacji planowane jest na III kwartał 2019 roku. Generalnym wykonawcą projektu jest Mota Engil Central Europe SA.

Nowe mieszkania przy Kusocińskiego w Szczecinie

Kusocińskiego II Szczecin Budnex

Gorzowska firma Budnex uzyskała prawomocne pozwolenie na użytkowanie II etapu inwestycji przy ul. Kusocińskiego. Dzięki temu nowo powstające osiedle wzbogaciło się o kolejne 50 mieszkań. W położonej w śródmieściu inwestycji docelowo powstaną cztery budynki wielorodzinne ze 175 lokalami. Pierwsi właściciele już odebrali klucze do swoich nowych mieszkań.

Inwestycja przy ul. Kusocińskiego to wielorodzinny kompleks mieszkalny, zlokalizowany zaledwie kilka minut drogi od Bramy Portowej i ścisłego centrum Szczecina. Mimo, że jest to pierwsza inwestycja firmy Budnex w Grodzie Gryfa, to realizowane osiedle cieszy się dużym powodzeniem. Kolejne dwa budynki zostaną oddane do użytku do końca tego roku. Znajdą się w nich 73 mieszkania. Ich budowa jest już bardzo zaawansowana i w dużej mierze sprowadza się do prac wykończeniowych wewnątrz budynków. Po sąsiedzku, przy ul. Lewandowskiego deweloper realizuje jeszcze jedną inwestycję ze 119 mieszkaniami. Ten budynek zostanie oddany do użytku w drugiej połowie 2018 roku. Tu nadal dostępne są mieszkania o metrażach od 52 do 75 m kw.
Kompleks przy Kusocińskiego gotowy jest już w połowie. Cała inwestycja składać się będzie z czterech budynków, w którym znajdą się mieszkania jedno- dwu-, trzy- i czteropokojowe o powierzchni od 34 do 75 mkw. Do lokali przynależą obszerne, sięgające nawet 13 mkw. balkony, a część parterowych mieszkań ma własne ogródki. W podziemiach budynków inwestor zaprojektował jedno- i dwustanowiskowe garaże oraz komórki lokatorskie.
W ramach osiedla powstaną również miejsca parkingowe po obu stronach drogi wewnętrznej. Na terenie inwestycji powstanie również plac zabaw. Warto też dodać, że w sąsiedztwie osiedla znajdują się sklepy, apteka i szkoła, a dzięki rozwiniętej komunikacji miejskiej łatwo stąd dostać się w każde miejsce Szczecina.

Totalbud uzyskuje pozwolenie na użytkowanie Quarty

Quarta Apartamenty

Osiedle czterech budynków mieszkalnych Quarta Apartamenty Ursynów zlokalizowanych przy ul. Wędrowców 14 na warszawskim Ursynowie ma pozwolenie na użytkowanie. Osiedle zaprojektowała pracownia 77 Studio Architektury, natomiast deweloperem jest City Homes.

Tym samym stołeczna firma Totalbud oddała deweloperowi osiedle na 52 mieszkania i 111 miejsc parkingowych. Powierzchnia użytkowa osiedla wyniosła 4516 m kw.
Teren inwestycji znajdował się na obszarze częściowo zabudowanym budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi i wielorodzinnymi. Charakterystyczne dla otoczenia Quarty jest znaczne zróżnicowanie wysokości budynków – od dwóch (budynki jednorodzinne) do pięciu kondygnacji (budynki wielorodzinne). Stąd też projekt Quarty zakładał zbudowanie osiedla mającego stanowić rozwiązanie pośrednie o skali dostosowanej zarówno do jednego, jak i drugiego rodzaju zabudowy. Zbudowanie budynków o wysokości trzech kondygnacji spaja oba rodzaje zabudowy i dąży do ładu przestrzennego. Zwarte prostopadłościenne bryły oraz zastosowane na elewacjach naturalne materiały w stosownych kolorach (grafitowe płyty włókno-cementowe, grafitowe płyty HPL, szklane balustrady oraz deski w naturalnym kolorze) nadają budynkom Quarty współczesny charakter i zapewniają szlachetne zachowanie się elewacji w czasie.
Zgodnie z umową Totalbud oddał obiekt do użytku w stanie deweloperskim. Roboty wykończeniowe na osiedlu objęły m.in. nasadzenia zastępcze złożone ze 147 drzew i 1500 krzewów. Dodatkowo deweloper dodał do projektu 150 tui oraz 800 traw.

Wmurowano kamień węgielny pod nowy miejski kwartał na Woli

Browary Warszawskie wiz

Browary Warszawskie to harmonijnie zaprojektowana, śródmiejska przestrzeń, w której obok współczesnych budynków mieszkalnych i biurowych, nowe życie zyskają zabytkowe zabudowania symbolu przedsiębiorczości z przełomu XIX i XX wieku. Na placu budowy w kwartale ulic Grzybowskiej, Wroniej, Chłodnej i Krochmalnej na Woli wmurowano właśnie symboliczny kamień węgielny.


W specjalnej kapsule umieszczonej w fundamentach Browarów Warszawskich znalazły się m.in. zdigitalizowane, drobne pamiątki związane z historią zakładów założonych tu w 1846 roku – skany etykiet (nie tylko piwa, ale też produkowanych tu popularnych napojów bezalkoholowych), dawnych reklam, publikacji prasowych, czy papierów wartościowych. Nie zabrakło również zdjęć dokumentujących codzienną pracę w browarach oraz ludzi, którzy przyczynili się do ich sukcesu.
Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment powiedział:
- Jesteśmy dumni, że to właśnie nasza spółka ma okazję tworzyć nowy fragment Warszawy emanujący dobrą energią – położony w samym sercu Woli, blisko centrum, pełny historycznych odniesień i inspiracji. To miejsce, w którym ludzie będą wygodnie mieszkać i pracować, załatwiać codzienne sprawy, odpoczywać oraz swobodnie poruszać się pomiędzy budynkami i publicznymi placami. Biorąc pod uwagę skalę, jakość architektury i różnorodność funkcji, bez wątpienia będzie to unikatowyy punkt na mapie stolicy.
Browary Warszawskie kamień

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego odbyła się w sąsiedztwie oraz wnętrzach Willi Fabrykanta – pierwszej, poddanej gruntownej renowacji części dawnego browaru.
Echo Investment planuje również renowację budynków warzelni i laboratorium oraz dużego fragmentu zabytkowych piwnic. Historyczne zabudowania zyskają też współczesne otoczenie – pięć nowych budynków mieszkalnych i trzy biurowe. Całość założenia harmonijnie połączą, a jednocześnie otworzą na miasto, elementy takie jak miejski ogród, ogólnodostępne place miejskie i uliczki, wokół których powstaną restauracje, kawiarnie, sklepy i punkty usługowe.
Olgierd Jagiełło, współzałożyciel i wspólnik w firmie JEMS Architekci, która zaprojektowała Browary Warszawskiestwierdził:
- To koncepcja, która przywróci ten kwartał Warszawie i warszawiakom. W poszanowaniu dla historii, dążąc do przywrócenia naturalnej ciągłości rozwoju miasta, przez lata w tym miejscu przerwanej, nasz projekt tworzy ramy dla nowoczesnego, wielofunkcyjnego miejskiego środowiska i odpowiada na zróżnicowane, ludzkie potrzeby.
Całkowite zakończenie realizacji inwestycji Browary Warszawskie zaplanowano na 2020 rok, ale pierwsi mieszkańcy wprowadzą się tu już za dwa lata.

Aktualnie na budowie Browarów Warszawskich
Pierwszy z budynków mieszkalnych, położony najbliżej skrzyżowania Wroniej i Chłodnej, osiągnął już poziom „zero" i zaczyna piąć się w górę. Spółka Echo Investment otrzymała już pozwolenie na budowę 11-kondygnacyjnego biurowca położonego przy skrzyżowaniu ulic Grzybowskiej i Wroniej – w budynku znajdzie się 13.000 mkw. biur oraz 1100 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Jego budowa rozpocznie się w lipcu br. Będzie nosił nazwę „Biura przy Bramie" – nawiązując do zaprojektowanego tuż obok placu miejskiego Brama Browarów.
Kluczowe dane:
• Projekt architektoniczny: JEMS Architekci
• Całkowita powierzchnia terenu: 4,4 ha
• Całkowita powierzchnia zabudowy: 100.000 mkw.
• Powierzchnia biurowa do wynajęcia: 50.000 mkw.
• Powierzchnia czterech placów miejskich: 15.700 mkw.
• Powierzchnia zabytkowych piwnic: 1.750 mkw.
• Powierzchnia ogrodu centralnego: 1.500 mkw.
• Nowe budynki mieszkalne: 5
• Nowe budynki biurowe: 3
• Obiekty zabytkowe: Willa Fabrykanta, warzelnia, laboratorium, piwnice
• Wysokość najwyższego budynku: 62 m
• Miejsce pracy dla: ok. 5.500 osób
• Miejsce zamieszkania dla: ok. 2.500-3.000 osób.
• Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się: w lutym 2019 r.
• Łączny koszt inwestycji: ponad 500 mln zł
• Planowane zakończenie inwestycji: 2020 r.

Wiecha na Osiedlu Europejskim w Gorzowie Wlkp

Europejskie Budnex

Budynków na Osiedlu Europejskim w Gorzowie Wlkp przybywa i jest ich już tyle ile gwiazd na unijnej fladze, czyli dwanaście. Równolegle na dwóch z nich 11 i 12 zawisła wiecha. Jest to równoznaczne z zakończeniem prac konstrukcyjnych. Już pod koniec tego roku klucze do pierwszych 55 lokali trafią do przyszłych mieszkańców.

Realizowane obecnie etapy Osiedla Europejskiego położone są w kwartale otoczonym ulicami Londyńską i Wiedeńską. Cała inwestycja to praktycznie nowa dzielnica Gorzowa zaprojektowana w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu przyrody "Gorzowskie Murawy", który dla obecnie mieszkających na Osiedlu Europejskim stał się głównym terenem aktywnego wypoczynku. W realizowanych budynkach powstanie prawie 150 mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych.
W obydwu budynkach zaprojektowaliśmy mieszkania o najbardziej poszukiwanych metrażach, czyli od 27 do 75 mkw. Choć jesteśmy na etapie wiechy, to przeszło 60 proc. lokali w każdym z obiektów jest już sprzedana – mówi Monika Golec z firmy Budnex. – Zainteresowanie tą lokalizacją jest na tyle duże, że niebawem planujemy uruchomić sprzedaż kolejnego etapu, który powstanie po sąsiedzku.
Jesienią tego roku zostanie oddany do użytku wysoki na 6 kondygnacji budynek przy ulicy Londyńskiej 7, który stanowi 11 etap osiedla. W budynku znajdą się trzy klatki, wyposażone w cichobieżne windy. W piwnicy inwestor zaplanował garaże jedno- i dwustanowiskowe. Przewidziany do oddania z początkiem przyszłego roku czteropiętrowy budynek nr 12 znajduje się przy ul. Wiedeńskiej 2. Złożą się na niego cztery klatki z cichobieżnymi windami obsługującymi również poziom hali garażowej. W obydwu inwestycjach klienci będą mieli możliwość zakupu komórki lokatorskiej zlokalizowanej na poziomie –1 lub na półpiętrze.
Ceny mieszkań zawierają się w przedziale 3600-3900 zł/m kw. brutto. Garaż jednostanowiskowy kosztuje 1470 zł/m kw., dwustanowiskowy – 1230 zł/m kw., komórka lokatorska w piwnicy – 860 zł/m kw., a komórka na półpiętrze – 1500 zł/m kw. brutto.
Warto zaznaczyć, że wszystkie mieszkania w realizowanych przez Budnex inwestycjach posiadają balkony, z których największe sięgają nawet 15 mkw. Dodatkowo w budynku nr 11 i 12 do lokali znajdujących się na parterze przynależą tarasy o powierzchni od 11 do 48 mkw. Ten kawałek prywatnej przestrzeni na świeżym powietrzu klienci otrzymują w cenie mieszkania.
Zarówno dla przyszłych jak i obecnych mieszkańców osiedla ogromne znaczenie będą miały inwestycje, które zamierzają tu poczynić samorządowcy. Na działce przy ul. Wiedeńskiej i Brukselskiej powstanie przedszkole na 200 dzieci. Rozpoczęcie budowy placówki planowane jest przez lokalnych włodarzy jeszcze w tym roku. Na tę inwestycję magistrat wyda 7 mln zł. Docelowo w planach jest realizacja szkoły podstawowej, również na terenie osiedla.
Osiedle Europejskie to nie jedyna inwestycja, którą Budnex realizuje w swoim rodzinnym mieście. Równolegle w Gorzowie powstaje inny wielorodzinny projekt zlokalizowany w dzielnicy Górczyn. Przy placu Jana Pawła II realizowane są jednocześnie dwa budynki wielorodzinne, w których powstanie blisko 230 mieszkań.