III etap Dębowych Tarasów zakończony

1295
debowe tarasy

debowe tarasy

Oficjalną ceremonią, 27 czerwca zakończyła się budowa III etapu osiedla Dębowe Tarasy w Katowicach. Tę sztandarową w regionie inwestycję mieszkaniową zrealizował austriacki deweloper i inwestor IMMOFINANZ Group.

W jej ramach powstało 317 komfortowych i nowoczesnych mieszkań. Wszystkie mają już pozwolenie na użytkowanie. Wartość inwestycji wyniosła ok. 90 milionów złotych. Wśród licznych gości ceremonii był prezydent Katowic Piotr Uszok.
Rynek wyczekiwał III etapu inwestycji Dębowe Tarasy, gdyż w Katowicach istnieje duże zapotrzebowanie na nowe mieszkania ze średniego i wyższego segmentu, o dobrej jakości i śródmiejskiej lokalizacji. Trzeci etap inwestycji powtarza sukces dwóch poprzednich, oddanych do użytkowania w latach poprzednich – skomentował Christian Chini, Head of Development na obszar Polski, Czech i Słowacji w IMMOFINANZ Group.Jeśli warunki rynkowe pozostaną stabilne, w przyszłym roku planujemy rozpoczęcie IV etapu Dębowych Tarasów.
Rozpoczęty latem 2012 r. III etap inwestycji Dębowe Tarasy obejmował budowę dwóch budynków 5-kondygnacyjnych oraz jednego 11-kondygnacyjnego. Znajdują się w nich mieszkania jedno-, dwu-, trzy– lub czteropokojowe o metrażach od 26 do 110 m kw. Propozycją dla najbardziej wymagających jest położony na ostatniej kondygnacji luksusowy penthouse o powierzchni 213 m kw.
Dębowe Tarasy to inwestycja o śródmiejskiej lokalizacji. Zapewnia to mieszkańcom bardzo łatwy dostęp do miejskiej infrastruktury oraz kluczowych arterii komunikacyjnych. Zaletą jest także bliskość terenów zielonych, w tym największego w Europie parku miejskiego (park Śląski).
Oddane do użytkowania osiedle jest monitorowane, a komfortowe budynki wyposażone w parking podziemny, komórki lokatorskie, windy oraz obszerne tarasy, ogródki lub balkony.
Projekt osiedla Dębowe Tarasy jest ukłonem w stronę nowoczesnej, wielkomiejskiej elegancji, a jego cechą charakterystyczną kaskadowa architektura. Dzięki temu mieszkania są bardzo dobrze nasłonecznione. Przy wykończeniu budynków użyto wysokiej klasy materiałów.
Jako jeden z nielicznych w Polsce, deweloper III etapu osiedla prowadzi sprzedaż mieszkań w oparciu o zamknięte mieszkaniowe rachunki powiernicze. Są one najkorzystniejszym, z punktu widzenia klientów, typem rachunków powierniczych.
W 2008 roku projekt i realizację dwóch poprzednich etapów osiedla (508 mieszkań) uhonorowano prestiżowymi nagrodami: tzw. „Oskarem” budownictwa, tj. Wielką Nagrodą Prezydenta Izby Budownictwa w Katowicach oraz pięciogwiazdkowym tytułem Best Development w konkursie CNBC European Property Awards.
Aktualnie IMMOFINANZ realizuje w Polsce trzy projekty mieszkaniowe: Dębowe Tarasy Etap III w Katowicach, Riverpark w Poznaniu oraz Residea Alpha w Warszawie.