II linia metra definiuje warszawską ofertę na targach w Monachium

1093
Cenrum Marszałkowska 2

Cenrum Marszałkowska 2

W bieżącym roku prezentacja m. st. Warszawy i oferta inwestorów prywatnych na targach EXPO REAL w Monachium będą głównie związane z projektami prowadzonymi wzdłuż II linii metra.

Podczas EXPO REAL – największych w Europie targów nieruchomości z segmentu B2B – odwiedzający warszawskie stoisko zobaczą między innymi inwestycje BBI Development, które zaprezentuje projekt pierwszego biurowca bezpośrednio zintegrowanego z metrem – Centrum Marszałkowska, a także największy projekt rewitalizacyjny na warszawskiej Pradze zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie stacji II linii metra – Centrum Praskie Koneser oraz jeden z najwyższych apartamentowców w Europie – Złota 44 – blisko stacji metra Rondo ONZ.
Targi EXPO REAL to jedno z najważniejszych wydarzeń na rynku nieruchomości. Każdego roku, w październiku przyciąga do stolicy Bawarii dziesiątki tysięcy deweloperów, inwestorów, architektów oraz samorządowców. Tradycyjnie wśród prawie 1700 wystawców zaprezentuje się Warszawa. Głównym motywem stołecznego stoiska będzie II linia metra, której otwarcie nastąpi na początku listopada.
Termin targów i planowane otwarcie metra to z naszego punktu widzenia doskonały zbieg okoliczności – mówi Rafał Szczepański z BBI Development, spółki, która wzdłuż II linii prowadzi trzy projekty deweloperskie: Złota 44 i Centrum Marszałkowska w sercu Warszawy oraz Centrum Praskie Koneser, zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Wileńskiego, gdzie za miesiąc otwarta zostanie najbardziej wysunięta na wschód stacja nowej linii metra. – Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego momentu na prezentację naszych flagowych inwestycji profesjonalistom rynku nieruchomości z całej Europy. Są one ściśle związane z powstaniem drugiej linii podziemnej kolejki. Rozbudowane metro redefiniuje w Warszawie pojęcie miejsc dobrze skomunikowanych z centrum naszej stolicy – dodaje Rafał Szczepański.
Pod koniec sierpnia BBI Development przeprowadziło wraz z amerykańskim partnerem inwestycyjnym Amstar jedną z największych transakcji na polskim rynku nieruchomości nabywając od Orco Group ikoniczny apartamentowiec Złota 44, zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy.
Inwestycja Centrum Marszałkowska powstanie na działce o powierzchni 2.920 m kw. i będzie składała się z 10 kondygnacji naziemnych oraz 3 podziemnych. Obiekt zlokalizowany na przecięciu dwóch linii metra zaoferuje łącznie ponad 14 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni usługowo-biurowej, która zostanie wykorzystana na lokale gastronomiczne i handlowe (poziomy -1, 0 i +1) oraz nowoczesne biura (poziom +2 do +9). Dwa najniższe piętra zostaną przeznaczone na parking mieszczący 106 miejsc. Budynek będzie miał ponad 41 metrów wysokości. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Juvenes należąca do grupy BBI Development SA.
CPK Rektyfikacja
Centrum Praskie Koneser powstaje na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek, w kwartale ulic Ząbkowskiej, Nieporęckiej, Białostockiej i Markowskiej. Czerpiący z bogatej historii tego miejsca projekt przewiduje stworzenie przestrzeni miejskiej typu mixed-use, łączącej funkcje: mieszkalną, biurową, handlową i kulturalną. Obecnie na terenie Konesera trwają zaawansowane prace budowlane nad inspirowanym stylem industrialnym budynkiem „Wytwórni”, w której powstaje 76 soft-loftów oraz nad rewitalizacją zabytkowej „Mennicy”, gdzie deweloper oferuje 10 oryginalnych loftów
W przyszłym roku BBI Development wspólnie z partnerem Liebrecht & wooD przystąpi do budowy części biurowo-handlowej Centrum Praskiego Koneser – tzw. kwartału centralnego wraz z siedzibą Muzeum Polskiej Wódki. Łącznie na terenie Konesera powstanie około 350 mieszkań oraz 28 tys. m kw. powierzchni handlowej i 22 tys. m kw. powierzchni biurowej. Będzie to tętniące życiem miejsce w sercu historycznej Pragi.

Targi EXPO REAL w liczbach:
17. edycja
6-8 października 2014 r.
1700 wystawców
36 tysięcy gości
64 tys. m kw. powierzchni targowej
80 paneli dyskusyjnych
400 mówców
1000 dziennikarzy i przedstawicieli mediów