HP GBC i Skanska Property Poland podpisują największą umowę najmu

1164
Skanska Property Poland Dominikanski - podczas budowy sierpien 2014

Skanska Property Poland Dominikanski - podczas budowy sierpien 2014

Skanska Property Poland i HP Global Business Center kontynuują współpracę. Firmy podpisały umowę najmu we flagowej inwestycji Skanska we Wrocławiu – kompleksie Dominikański.

HP wynajęło niemal 16.400 mkw. powierzchni biurowej. To największa taka umowa w historii Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej oraz największa umowa najmu dla HP GBC w Polsce. Według danych CBRE jest to również największa transakcja najmu powierzchni biurowej w miastach regionalnych w kraju w roku 2014.
Nowa wrocławska siedziba HP znajdzie się w obu budynkach kompleksu Dominikański. Firma wynajmie również 166 miejsc parkingowych. Specjalizująca się w dostarczaniu nowoczesnych usług dla biznesu spółka koncernu Hewlett-Packard planuje przeprowadzkę na przełomie roku 2015/2016.
To nie pierwsza transakcja najmu pomiędzy HP i Skanska Property Poland. W 2009 roku firmy podpisały umowę na wynajem powierzchni biurowej w budynku Grunwaldzki Center we Wrocławiu.
Kolejna umowa najmu z HP to wynik dobrej relacji biznesowej, jaka łączy nas z tą firmą od wielu lat. To też potwierdzenie wysokiej jakości naszych budynków oraz dowód na to, że tworzenie biznesu w dialogu z klientem przynosi efekty. Dominikański dostosowaliśmy do potrzeb tak dużego najemcy jakim jest HP Global Business Center. Profesjonalizm naszego partnera pozwolił sprawnie przeprowadzić całą transakcję. Cieszymy się, że możemy towarzyszyć centrum usług HP w jego imponującym wzroście we Wrocławiu. Wcześniej – w budynku Grunwaldzki Center, dziś – w Dominikańskim. To dla nas ogromny sukces – komentuje Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Property Poland.
Dla HP Global Business Center Dominikański oznacza połączenie dotychczasowych dwóch biur (Globis i Grunwaldzki Center) w jednej lokalizacji. Trzecie biuro pozostanie w zabytkowym budynku Renoma.
Specyfika prowadzonej przez nas działalności sprawia, że do wykonywania codziennych zadań potrzebujemy wysokiej jakości powierzchni biurowej, odpowiadającej najwyższym obowiązującym standardom i naszym specyficznym wymaganiom. Podczas podejmowania decyzji o centralizacji dwóch z trzech posiadanych przez nas biur wiedzieliśmy, że nasz wieloletni partner, jakim jest firma Skanska Property Poland, odpowie na nasze potrzeby i przygotuje powierzchnię, która umożliwi nam sprawne zarządzanie i nieustający rozwój. Inwestycja Dominikański jest dla nas najlepszym miejscem na lokalizację biura, nie tylko ze względu na zaoferowany standard, ale również wyjątkowo dogodne położenie komunikacyjnie, które jest dużym ułatwieniem dla zatrudnionych w Centrum pracowników – dodaje Agnieszka Orłowska, prezes HP Global Business Center.
W przeprowadzeniu transakcji najemcę wspierała międzynarodowa firma doradcza CBRE. Według jej danych to największa transakcja najmu powierzchni biurowej poza Warszawą w 2014 roku w Polsce.
Jesteśmy dumni, że doradzaliśmy przy tej znaczącej transakcji, jednej z największych, jakie przeprowadzono na rynku biurowym w Polsce w 2014 roku. Doświadczony zespół CBRE wspierał najemcę przy konsolidacji dwóch lokalizacji biurowych we Wrocławiu i negocjacjach elastycznych warunków najmu. Dominikański to prestiżowy budynek o wysokim standardzie, zlokalizowany w samym sercu miasta i jesteśmy przekonani, że pracownicy HP będą czerpać wiele korzyści z licznych udogodnień, jakie oferuje im biurowiec. W roku 2012 wspieraliśmy HP przy pozyskaniu lokalizacji biurowej w Łodzi i cieszymy się z kontynuacji współpracy z tak prestiżowym najemcą – powiedział Daniel Bienias, starszy dyrektor działu reprezentacji najemców w CBRE.
Dominikański to czwarta już, flagowa inwestycja Skanska Property Poland we Wrocławiu. Ten nowoczesny, zielony kompleks biurowy klasy A zlokalizowany jest w najlepszym punkcie miasta tuż przy placu Dominikańskim. W pobliżu znajduje się Galeria Dominikańska, a od Rynku kompleks dzieli zaledwie kilkuminutowy spacer. Budynki zaprojektowane zostały jako otwarta przestrzeń doskonale współgrająca z miejskim otoczeniem. Znajdzie się w nich na przykład ogólnodostępne patio, a na nim zieleń i przyjazna, mała architektura, lokale usługowe czy restauracje.
Łączna powierzchnia najmu w Dominikańskim wyniesie ponad 40.000 mkw. Użytkownicy obiektu będą mieli do dyspozycji dwupoziomowy parking podziemny na około 370 miejsc parkingowych. Kompleks będzie certyfikowany w systemie LEED na poziomie Gold.
Dominikański jest w 52 proc. wynajęty około 10 miesięcy przed zakończeniem budowy.