Hotele Sheraton Kraków i Hilton Sofia sprzedane

1069
Sheraton Kraków

Sheraton Kraków

Słynne hotele w Krakowie i Sofii zostały sprzedane za łączną kwotę 62 mln euro. Doradcą po stronie sprzedającego obie nieruchomości – Quinn Insurance – była firma Jones Lang LaSalle Hotels & Hospitality Group, wspierana przez ekspertów Jones Lang LaSalle w Polsce oraz Serbii i Bułgarii.

Quinn Insurance, administrowany przez Grant Thornton, sprzedał 5-gwiazdkowowe obiekty hotelowe w Krakowie i Sofii. Sheraton Kraków za ok. 38 mln euro (ok. 164.000 euro „za pokój”) kupiła francuska firma hotelarska Algonquin. Z kolei Hilton Sofia został przejęty przez lokalne konsorcjum inwestorów za ok. 24 mln euro (ok. 98,000 euro „za pokój”).
W transakcji sprzedającemu obydwa hotele – Quinn Insurance – doradzał Jones Lang LaSalle Hotels & Hospitality Group, wspierany przez ekspertów z Jones Lang LaSalle w Polsce (w sprzedaży Sheraton Kraków) oraz Serbii i Bułgarii (przy Hilton Sofia). Po stronie sprzedającego doradzali również eksperci z międzynarodowej kancelarii prawnej CMS.

Angus Wade, executive vice president, Jones Lang LaSalle Hotels & Hospitality Group London, komentuje:
Sprzedaż Sheraton Kraków i Hilton Sofia potwierdza zainteresowanie inwestorów nieruchomościami hotelowymi w Europie Środkowo–Wschodniej, generowane przez takie czynniki jak m.in. wyższe stopy kapitalizacji w porównaniu z rynkami Europy Zachodniej. Z naszych analiz wynika, że trend ten utrzyma się również w 2014, a inwestorzy nadal będą analizować rynek w regionie pod kątem ciekawych opcji rozwoju swojego portfela. Szerokie doświadczenie Jones Lang LaSalle Hotels & Hospitality Group daje nam dużą przewagę w realizacji projektów doradczych z tego obszaru.
Piotr Piasecki, associate director, Corporate Finance CEE, Jones Lang LaSalle, dodaje:
Zarówno transakcja sprzedaży hotelu Sheraton w Krakowie, jak również sprzedaż hotelu Hilton w Soffi są dobrymi przykładami, w których współpraca pomiędzy lokalnymi oddziałami Jones Lang LaSalle w Europie Środkowo–Wschodniej oraz Jones Lang LaSalle Hotels & Hospitality Group, czyli połączenie lokalnej wiedzy i globalnego doświadczenia, prowadzi do zabezpieczenia najlepszych warunków transakcji dla klienta.
Sheraton Kraków, położony na brzegu Wisły, w pobliżu Zamku Królewskiego na Wawelu, jest jednym z najbardziej znanych obiektów hotelowych w mieście. Oferta hotelu obejmuje 232 pokoje, restauracje, bar sportowy, cocktail bar, stylowy Taras Widokowy i Lounge Bar oraz rozwiniętą część konferencyjną i wypoczynkową.
Położony 2 kilometry od centrum miasta, przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych, hotel Hilton Sofia, zarządzany przez sieć Hilton, oferuje 245 pokoi, restaurację, bar, a także rozległą część konferencyjną i wypoczynkową.