Hortus Apartments – nowy projekt mieszkaniowy w Krakowie

1343
Hortus 03

Hortus 03

Spółka Echo Investment rozpoczęła sprzedaż nowego projektu apartamentowego w stolicy Małopolski. Inwestycja Hortus Apartments powstaje przy ul. Piotra Borowego na Woli Justowskiej – najbardziej prestiżowej dzielnicy miasta.

Inwestycja składa się z czterech trzykondygnacyjnych budynków wyposażonych w windy i podziemne garaże. Klasyczna bryła każdego z nich została urozmaicona przestronnymi tarasami i balkonami. Usytuowanie budynków zapewnia widokowe otwarcie na Las Wolski, Kopiec Kościuszki i Kopiec Piłsudskiego. W każdym budynku zaprojektowano 10 apartamentów o powierzchniach od 60 do 135 mkw. Całość będzie ogrodzona, a nad dodatkowym bezpieczeństwem mieszkańców będzie czuwać całodobowa ochrona.
To nasz kolejny projekt apartamentowy na krakowskim rynku. W ubiegłym roku zakończyliśmy realizację Domu Pod Słowikiem na Starym Podgórzu. Oferta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego można śmiało powiedzieć, że Kraków to bardzo dobre miejsce na inwestycje mieszkaniowe klasy premium, które wyróżniają się nie tylko znakomitą lokalizacją, ale również architekturą i funkcjonalnością – mówi Dariusz Cholewa, dyrektor Działu Projektów Mieszkaniowych Echo Investment.
Analizując rynek powierzchni apartamentowych w Krakowie doszliśmy do wniosku, że brakuje na nim inwestycji zlokalizowanych poza Starym Miastem. Chcąc dać klientom możliwość zamieszkania w odległości zaledwie 4 kilometrów od Rynku Głównego, a jednocześnie pośród licznych terenów zielonych i rekreacyjnych, stworzyliśmy Hortus Apartments. Kameralny kompleks powstaje z myślą o tych, którzy w środku miasta poszukują ciszy, spokoju i komfortowych warunków. O ten komfort zadbają m.in. inteligentne instalacje umożliwiające sterowanie światłem, klimatyzacją i ogrzewaniem, duże przeszklenia zapewniające widokowe otwarcie na Las Wolski, tarasy o powierzchni nawet do 90 mkw., a w apartamentach parterowych salony ogrodowe. Do współpracy przy sprzedaży zaprosiliśmy czołowe biura pośrednictwa Hamilton May, Lions House, Bergsen Nieruchomości. O usługę projektowo-wykończeniową dla naszych klientów zadbają specjaliści z pracowni projektowej Mobius – mówi Jakub Tamborowski, kierownik Biura Sprzedaży Echo Investment w Krakowie.
Autorem projektu inwestycji jest pracownia The Blok z Krakowa.
Największym wyzwaniem podczas projektowania Hortus Apartments było wpisanie się w kontekst miejsca, czyli w willową zabudowę Woli Justowskiej. Powstałe budynki swoją skalą nie odbiegają od sąsiednich rezydencji, mimo że zabudowa ma charakter wielorodzinny. Głównym walorem architektonicznym tej inwestycji jest charakterystyczna, rozrzeźbiona bryła budynków w połączeniu z wieloplanowym ukształtowaniem elewacji. Nie bez znaczenia jest również użycie naturalnych materiałów wykończeniowych, takich jak kamień i drewno. Architektura budynków wraz ze starannie urządzoną zielenią i wewnętrzną uliczką tworzy w tym przypadku naprawdę wyjątkową atmosferę – mówi Renata Mazur, architekt z The Blok.