HopStop: nowa marka parków handlowych wchodzi na rynek

1112
HopStop

HopStop

Firma Katharsis Development zamierza wybudować sieć parków handlowych pod nazwą HopStop. Pierwsze obiekty powstaną w Warszawie, Radomiu, Siedlcach i Zamościu.

 

Ten w Warszawie przy ul. Bysławskiej będzie miał 7 tys. mkw. powierzchni najmu (w czterech budynkach) oraz 225 miejsc parkingowych. Z kolei obiekt przy ul. Partyzantów w Siedlcach to 11,8 tys. mkw. powierzchni najmu (w pięciu budynkach) i 470 miejsc parkingowych (właścicielem gruntu jest spółka celowa Retail Provider Wrocław). Ponadto w Siedlcach przy ul. Sienkiewicza projektowany jest jeszcze parterowy budynek usługowo-handlowy wraz z przystankami autobusowymi. Powierzchnia najmu to około 2 tys. mkw. Na terenie inwestycji powstanie parking dla około 20 samochodów. HopStop Radom przy ul. Sempołowskiej to z kolei 1,75 tys. mkw. powierzchni najmu i 44 miejsca postojowe. Firma Katharsis Development planuje także budowę dwóch obiektów w Zamościu: przy ul. Sadowej i Hrubieszowskiej (obiekt w tej lokalizacji będzie pełnił funkcję handlowo-komunikacyjną). Pierwszy z nich to powierzchnia 7,8 tys. mkw. (w trzech budynkach) i 214 miejsc postojowych , a drugi – 4 tys. mkw. i 80 miejsc dla samochodów.

Pierwszym obiektem, który planujemy zrealizować pod marką HopStop będzie obiekt w Radomiu. Otwarcie planujemy na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2013 roku. Następnie otworzymy dwa HopStopy w Zamościu i HopStop w Warszawie (pierwszy kwartał 2014). Na czwarty kwartał 2014 roku planujemy z kolei otworzyć obiekty w Siedlcach – powiedziała magazynowi „Eurobuild CEE” Ewa Zurman, dyrektor ds. rozwoju Katharsis Development.

HopStop jest marką sieci parków handlowych typu convenience. Inwestor planuje, aby w każdym z HopStopów działali najemcy z branży spożywczej i gastronomicznej, odzieżowej, obuwniczej, RTV AGD oraz drogeryjnej.

Chcemy budować sieć obiektów handlowych połączonych z funkcją komunikacyjną i dodatkowymi usługami, takimi jak stacje paliw – dodaje Ewa Zurman.

Katharsis Development jest spółką operacyjną, która przeprowadza inwestycje. Do poszczególnych projektów zostały wyznaczone spółki celowe, jak np. Retail Provider Olsztyn (zaangażowana w budowę Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Olsztynie).

Źródło: Eurobuild CEE